Rafadan Tayfa 1. Bölüm Hikayesi (Ekmek Teknesi)

Rafadan Tayfa 1. Bölüm Hikayesi (Ekmek Teknesi)

Reklam

rafadan_tayfa_hikayeleri

Rafadan Tayfa 1. Bölüm Hikayesi (Ekmek Teknesi) - İstanbul'un bir mahallesinde geçen hikayede Rafadan Tayfa kahramanlarının hikayesi konu alınmaktadır. Mahallenin yaramaz tayfası maç yapmaya karar verirler.. Akın yeni tanıştığı Yumak ile oynuyor. Ve Kamil ile Hayri kendi aralarında zıtlaşarak Hayri'nin kaleye geçiyor ve Kamil gol atmak için topa vurmaya çalışsa da ayağına cam parçası batar, tekrar topa vurmaya çalışan Kamil Rüstem abinin köfte arabasını nişan alır ve macera başlar..

Köfte arabası kırılarak dağılır. Hayri yine aksilik yaparak Rüstem abinin kırılan köfte arasının parasını Kamil'in ödemesini söyler. Hayri yediği köftelerin parasını vermezken Sevim Rüstem abiyi teselli eder. Rafadan Tayfa kendilerinin suçlu olduğunu düşünerek arabayı tamir etmeye karar verirler. Ama Hayri yine aksilik etse de o da arabayı tamir etmeyi kabul eder. Akın evden malzeme çantasını getirir, Hayri bir teneke zeytin yağ ve Kamil de sulu boya getirir. Bu duruma çok kızan Mert düşüncelidir. İşten kaçmak isteyen Hayri ve Kamil Sevimden çok korkuyorlar. Hava kararmaya başladı, Hayri ve Kamil yine tembellik yaparak uykuya dalarlar. Mert köfte arabasını tamir ediyor. Mert Hayri'den kurbağacık anahtarını istiyor, fakat haylazlık yapan Hayri'nin elinden kurbağacık anahtarını kapan Yumak doğrudan Basri amcanın bahçesine girer.

Akşam vakti Basri amcanın bahçesine girmeye çalışan yaramazlar duvardan atlayarak bahçeye girerler. Basri amcanın Yumak'a yemek verirken yemek sesini duyan Hayri ses çıkarır ve Basri amca bunları görür yaramaz tayfa kaçar ama Akın bahçede kalır. Basri amca Akın'a kızmaz ve kurbağacık anahtarını Akın'a vererek Yumak'ı da alan Akın korsa da bahçeden çıkar. Araba tamir edilerek Rüstem abiye teslim edilir. Kalacak yeri olmayan Yumak Akın'ın yazdığı bir mektup ile Basri amcanın kapısına gider, çok duygulanan Basri amca Yumak'ı evine alır. Rafadan Tayfa 2. bölüm hikayesinde görüşmek üzere..

8 yorum:

 1. Tayfa mahallede top oynarken, Kamil'in şutu Rüstem Ağabeylerinin ekmek teknesine çarpar. Hep birlikte köfte arabasını tamir etmek isterler ve maceraya başlar...

  YanıtlaSil
 2. meb tarafından engellenmemiş oyunlar, engellenmemiş oyunlar, meb tarafından yasaklanmamış oyunlar, meb tarafından yasaklanmayan oyunlar, mebin engellemediği oyunlar, meb tarafından engellenmemiş oyunlar oyna, meb engellenmemiş oyunlar, yasaklanmamış oyunlar, meb tarafından engellenmeyen oyunlar, meb tarafından engellenmiş oyunlar

  YanıtlaSil
 3. google play subway surf indir, Subway Surf İndir, google play store subway surf indir, subway surf venice indir, Subway surf indir vikipedi, Subway Surf indir önemlidir, subway surf, subay surf oyunu indir, subay sörf, subar sörwh indir

  YanıtlaSil
 4. Beton karıştırıcı veya Beton mikseri yol yapımında ve inşaatta kullanılan bir iş makinesidir. Bütün çocuklar iş makineleri çok seviyor. Hadi şimdi bu beton mikseri ile sayıları öğrenelim. Mikser bize çocuk parkında 7 ye kadar sayı saymasını öğretecek. Ve böylece bu eğitici çizgi film de BİR, İKİ, ÜÇ, DÖRT, BEŞ, ALTI, YEDİ sayısını öğrenmiş olacağız.

  YanıtlaSil
 5. Genellikle bütün çocuklar yaratma, dağıtma, parçalama, toplama ve birleştirme tekniklerini kullanarak hafızalarına yerleştiriyorlar.Bu video çocuklarınızın yaratıcılıklarını kışkırtıyor. Farkında olmadan ne neden ve nasıl kavramlarını gerçekleştiriyorlar. Haydi Bebeturk çocularınıza destek oluyor. Mutlaka izleyip kaçırmayalım. Bebeturk boneliğini video sonunda abone ol u tıklayıp ücretsiz gerçekleştirin. Bebeturk her yeni gün sizlere destek olacak.

  YanıtlaSil
 6. Bayrak savaşı oyunumuzu oynayabilmek için öncelikle Unity 3D web player eklentinizin yüklü olması gerekmektedir. Oyuna play as quest seçeneğini seçerek başlayabilirsiniz. Motorlu araçlardan birini seçerek onu kontrol etmeli ve rakip takımın bayrağını bölgenize getirmelisiniz. Bu arada düşman takımın araçları ile çatışmalara girebilirsiniz.

  YanıtlaSil