Harika Kanatlar Wiking Seyahati Hikayesi

Harika Kanatlar Wiking Seyahati Hikayesi

Reklam

Harika Kanatlar Wiking Seyahati
Harika Kanatlar Wiking Seyahati
Harika Kanatlar Wiking Seyahati - Harika Kanatlar

Küçük uçağımız Jet hava üssünde Cimbo'nun kayıp hemstırı ile oynamaktadır. Kalkışa hazırlanan Büyük Kanat küçük hemstırı görüp korkudan hemen havalanır. Jet hemstırı sahibine götürmeye hazırlanırken Cimbo onu anons eder. Merakla kuleye gidip hem küçük fareyi teslim eder, hem de nereye teslimat yapacağını sorar. Cimbo bugünkü teslimatın Norveç'te yaşayan Carl isminde bir çocuğa yapılacağını söyler.

Norveç hakkında bilgiler verir. Duydukları karşısında heyecanlanan Jet hemen kalkışa geçmek ister. Hazırlıklarını tamamlayıp, Norveç'e doğru yola çıkar. Norveç üzerinde küçük çocuğun evini ararken harika manzaralar seyreder. Bu sırada Carl evinin penceresinde merakla siparişini beklemektedir. Annesi yanına gelip Wiking kampının ilk günü için hazır olup olmadığını sorar. Carl siparişi geldikten sonra hazır olacağını söyler. Jet Carl'ın evini bulup iniş için robot adama dönüşür. Çocuğun yaşadığı evin önüne inip kapıyı çalar ve teslimatınız var diye seslenir. Carl heyecanla kapıyı açıp Jet'i karşılar. Jet kutuyu çocuğa teslim edip birlikte içeriye girerler. Carl kutusunu açtığında içinden bir Wiking miğferi çıkar. Jet Wiking nedir diye sorunca, Carl onların çok eskiden yaşamış bir halk olduğunu ve denizcilikle uğraştıklarını, ayrıca usta birer kaşif olduklarını söyler. Daha ayrıntılı bilgiyi Wiking kampından öğrenebileceğini isterse kendisiyle birlikte kampa gelebileceğini söyler. Jet bu teklifi seve seve kabul eder.

Annesi onları kamp alanına götürüp bırakır. Wiking lideri onları kapıda karşılar. Jet'e sadece Wiking şapkası takanlar içeriye girebileceğini söyler. Jet Carl'a sen git ben seni burada beklerim der. Lider ve Carl oradan ayrılır ayrılmaz Jet'in sakarlığı tutar ve kapıya çarpar. Kağpının üzerindeki Ejderha maskesi düşüp kafasına geçer. Ondan kurtulmaya çalışsa da bir türlü çıkaramaz. Önünü görmeden rastgele uçmaya başlar. Bu sırada Lider önderliğinde toplanan çocuklar uçan Jet'i Ejderha zannedip korkuyla kaçmaya başlarlar. Hepsi birlikte Wiking kayığına binerler. Jet bir anda kayığın içine düşer. Bütün çocuklar korkuyla titrerken Carl onun arkadaşı Jet olduğunu farkeder. Gidip başındaki maskeyi çıkarmasına yardım eder. Wiking lideri Carl'a çok cesur bir çocuk olduğunu söyler. Gemi nehirde yol alırken bir anda bir taşa çarpar ve su almaya başlar. Çocuklar ne yapacağını düşünürken daha büyük bir sorunla karşılaşırlar. Gemi hızla şelaleye doğru sürüklenmektedir. De yapacaklarını düşünürken Jet harika kanatları çağırmanın zamanının geldiğini söyler. Çocuklar hepbir ağızdan harika kanatlarda kim diye sorunca, Jet ne zaman ihtiyaç duysam hemen yardıma gelen muhteşem uçak arkadaşlarım der ve kuleyi arar. Cimbo'ya durumu anlatır. Cimbo bu iş için en uygun uçağın Mira olduğunu düşünüp onu hemen yardıma gönderir. Gemi hızla şelaleye doğru sürüklenirken Mira yardıma yetişir. Önce geminin delik olan kısmının onarılması gerektiğini söyler.

Çocuklardan birinden sakız alıp çiğnemeye başlar. Daha sonra nehire dalıp sakızı deliğin üzerine yapıştırır. Sıra şelaleden kurtulmaya gelmiştir. Jet ve Mira gemiyi hızla ters yöne iterken, çocuklarda küreklere asılıp onlara destek verirler. Jet ve Mira jet hızını kullanıp gemiyi ters istikamete dönderip kurtarırlar. İskeleye vardıklarında Wiking lideri ve çocuklar harika kanatlara teşekkür ederler. Jet ve Mira yardım etmenin mutluluğu ile çocuklara hoşçakal deyip hava üssüne dönerler.

Hiç yorum yok: