Niloya Paten Hikayesi

Niloya Paten Hikayesi

Reklam

Niloya Paten Hikayesi
Niloya Paten Hikayesi
Niloya arkadaşı ve ağabeyi okul bahçesinde paten kayarken kenardan onları izlemektedir. Onun köşede tek başına seyrettiğini gören ağabeyi yanına gelip sende bizimle kay der. Niloya bunu nazik bir şekilde reddeder. Daha sonra arkadaşı da gelip ısrar eder. Niloya tekrar kaymayı reddedince arkadaşı gülerek korkuyor musun? yoksa der. Niloya biraz kızarak korkmadığını söyler fakat kaymayı bilmediği için gerçekte biraz korkmaktadır. Israrlara dayanamayınca ayağa kalkıp kaymayı dener. İlk denemesinde dengesini kaybedip yere düşer. Ağabeyi ve arkadaşı yanına gelip kaldırmak isterler. Niloya kendi kendine kalkıp tekrar kaplumbağa Tosbik'in yanına oturup hayal kurmaya başlar. Hayalinde Tosbik'le birlikte başarılı bir şekilde paten kaymaktadır. Bu sırada bir de şarkı söyler.

Patenini tak ayağına, arkadaşını al yanına
Önlemini al düşersen üzülme
Öyle hemen koşmaya çalışma
İleriye bak ufak adımlar at
Koşmaya başla artık yavaş yavaş
Durma durma paten var ayağında
Durma durma yollar arkadaş sana
Durma durma paten var ayağında
Durma durma rüzgar arkadaş sana

Niloya hayalinden uyanınca cesaretini toplayıp kaymayı dener. Ufak adımlarla ilerlemeye başlar. Arkadaşları tahtadan yaptıkları kaydıraktan atlamaktadır. Niloya'ya da atlamasını söylese de Niloya tehlikeli gördüğü için oradan atlamak istemez. Daha sonra paten alanına bisikletleri ile giren iki çocuk tahta kaydıraktan atlamak üzereyken Niloya kaydırağın önünde Tosbik'i görür. Dostunun zarar görmemesi için bütün cesaretini toplayıp kayarak gider ve Tosbik'i kurtarır. Ağabeyi ve arkadaşı bu hareketi nasıl yaptın bize de öğret deyince Niloya bu hareketin adı sevgi ve dostluk der ve Tosbik'i de alıp dinlenmeye gider. Arkadaşları arkasından şaşkınlıkla bakakalırlar.

Niloya Hoh Hikayesi

3 yorum:

  1. Niloya'yı da sayfanızda görmekten çocuklar mutlu olacaktır.

    YanıtlayınSil
  2. Niloya patenlerle henüz yenidir. Kendine çok güveni olmadığı için Mete ve Murat gibi kayamamaktadır. Ufak ufak denemeler yapıp kaymaktadır. O da Mete ve Murat gibi tümsekten atlamayı istemekte ama cesaret edememektedir. Tospik tümseğin dibinde tehlikede kalınca Niloya ne yapacağını şaşırır. Acaba Tospik’i kurtarabilecek midir?

    YanıtlayınSil
  3. Şirin Kahramanımız Niloya, Çizgi Filmden Sonra Hikâye Kitaplarıyla Da Çocuklarla Buluşuyor. Niloya, Bu Kitaplarda Birbirinden Eğlenceli Maceralara Yelken Açıyor. Kimi Zaman Karıncaların Dinlenmesi Için Bir Park Yapıyor; Kimi Zaman Domatesleri Boyuyor. Bazen Topları, Büyüklerden Saklıyor; Bazen Davul Çalıp Herkesi Sahura Kaldırmaya Çalışıyor. Niloya, Başka Neler Mi Yapıyor? Hepsi; Niloya Hikâyelerinde Okunmayı Bekliyor…

    YanıtlayınSil