Gül ve Ece 10. Bölüm

Gül ve Ece 10. Bölüm

Reklam

Gül ve Ece 10. Bölüm Hikayesi
Gül ve Ece
Gül kafasını yorganın altına koymuş ve yardım et Allah’ım diye dua ediyor. Çünkü çok korkuyordur, hiçbir şeyden korkmayan Gül şimdi ise korkudan titriyordur. Gül şu Asya'nın haline bak hiçbir şey anlamıyorum sinir oluyorum. Şu Zehra teyzeye ninem onunla nasıl anlaşıyor acaba, Küçükken bizi nasıl korkutuyordu hatırlıyor musun? diye konuşurlar aralarında. Ece odasına gitmek için salondan ayrılır. Gül’e ise sen de gel Asya’yı alıp odamız da oynayalım tamam mı? Kendi aralarında plan yapıp Zehra teyzeyi korkutmuşlar o da bu şaka karşısın da bayılmış ve yere düşmüştür. Annesi Zehra teyzeyi yerde görünce hemen Gül'ü çağırmış Ece nerede? diye sormuştur. Ece bir çarşaf altına saklanıp Zehra teyzeyi hayalet varmış gibi onu korkutmuştur.

Bu şakayı Gül'e de yapmış, Gül annesine bunu söylemiş ve Ece ev halkının tepkisinden kurtulamamıştır. Akşam babası eve geldiğin de Ece Ece yeter bu ses ile korkan Metin topa öyle bir vurur ki vazo yere düşüp kırılır. Senin yaptığına bak Metin bunun parasını senin harçlıklarından keseceğim, Metin se baba bari beraber ödesek der. Babası, Ece'yi uyarır bu gün yaptıklarının farkında mısın? Zehra teyzenin tansiyonu yükselmiş hastane de yatmakta, ben bir şey yapmadım aslında Zehra teyzenin yaptığı çok yanlıştı aslında. Zehra teyze gelini Asuman’a şu çocuğuna sahip çıksan bak ne yaptı Asya'ya... Hemen otur yerine bak seni öcülere veririm diyerek korkutur. Asuman gelin öcü yoktur kızım Zehra teyze yine duramaz Asya'ya sus bakalım polisi ararım seni alıp götürürler. Asuman anne neden böyle yapıyorsun? Çocuk çok korkuyor dese de Zehra teyze hala ısrarcıdır. Sus yine ağlıyorsun şimdi seni doktora götürüp iğne yaptırırım. Annesi Asya'ya anlatır, kızım doktorlar hastaları iğleştirmek için vardır. Korkutmak için değil ağlama sen, kızım bunun ardından Ece, Gül'ün kulağına fısıldar, sen Asya'yı alıp buradan çık gerisini bana bırak anladın mı şimdi beni? Baba kimmiş hatalı olan Zehra teyze mi, yoksa ben mi? Babası çok sinirlenmiş ya bir şey olsaydı annesi Ece'yi alıp onun odasına gider. Kızım Zehra teyze böyle bir hata yapsa bile sen yapmamalıydın o zaman aramızda bir fark kalır mı? Ece annesinin söylediklerini düşünüyordur. O zaman neden büyükler küçüklere doğru yolu gösterirken yanlış yapıyorlar otur yerine yoksa seni öcülere veririm gibi diyeceğine kızım kalkma yere meyve suyu dökülür deseler ben Asya'yı öğle görünce çok üzüldüm ne yapayım?

Gül ile korkuları gelmiştir. Akıllarına Zehra teyzeler bize gelirdi yada biz onlara giderdik biz korkumuzdan yerimizden kalkamazdık, nereden öcü çıkacak ne zaman polis gelip bizi götürecek ne zaman iğne yapılacak? Kımıldayamazdık bizi öyle korkuturdu ki Zehra teyze annemin de dediği gibi belki doğru yolu seçmedim ama eminim Zehra teyze bir daha öcü kelimesini ağzına alamaz. Asya da korkmadan büyür, büyükler büyüklüğünü bilsin büyük gibi davransın bizim ise küçük olduğumuzu unutmasınlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder