Gül ve Ece 12. Bölüm

Gül ve Ece 12. Bölüm

Reklam

Gül ve Ece
Gül ve Ece 12. Bölüm
Ece'nin arkadaşlarına ve okul müdürüne vermiş olduğu en önemli ders. Çok hasta olan arkadaşlarını mutlu edebilmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Eyvah bu ses tonunu hatırlıyorum.
Hiç mi hiç hoşlanmıyorum, kim ne dedi kim ne söyledi?
Ben yanlış bir şey yapmadım ki, oh Ece oh yeter artık ne olur.
Yaptığın yanlışın farkında mısın? Bir gün olsun hata yapma,
Babamın tepesini attırma, ben ister miyim onu üzmeyi.
Her gün azar işitmeyi, yaptığın yanlışın farkında mısın demeyi.
Her ne kadar ikiz olsak da huylarımız farklı aslında.
Birimiz iyi birimiz daha iyi, kötülük yok aramızda.
Gül Ece Gül Ece gül ve Ece.

Nasıl oldu acaba annesi Ece'ye sormakta. Ece ise anne ve babasına çok kırgın olduğunu söyler. Ece'yi seçil ve okul müdürünün karşısın da nasıl küçük düşürdüğüne kızmış ve üzülmüştür. Müdür odasında çocukları toplamış müdür Ece'ye senden ne çok çekiyorum bunun farkında değimlisin? diye kızıyor .

Müdür, babası ve annesini okula çağırmış sizin bu kızınız yüzünden hiçbir iyi günümüz olmuyor. Ece bu ne hal kızım? Ece iyiyim babacığım der. Babası olayın farkında değildir, sizin bu saçlarınızın hali nedir?

Kim kesti bu cezayı sizlere biraz ağır değil mi? Ece açıklama yapar baba bu bizim fikrimiz, arkadaşlarımızdan bazıları diğerlerinin engelleri ile dalga geçiyor buda beni çok rahatsız etti. Müdür kafayı yemiş, burası okul evinizde konuşun ne yaparsanız yapın diye tepkide bulunur. Ben bu çocuğun ailesine nasıl açıklama yapacağım baksanıza ağlamaktan gözleri şişmiş ama bu bir numaradan başka bir şey değildir. Buna inanmayın der, Ece buna gerek yok siz çağırın ben açıklama yaparım, müdür yerinden kalkar ve çok cesursun Ece diye söylemektedir. Öğretmeni Duru ile müdür odasına gelir ve öğretmeni Duru'nun sizlere söylemek istediği sözler var. Lütfen Ece'ye kızmayın çünkü o benim saçlarım büyüyünce saçlarıma takmam için toka hediye etti. Duru bunun karşısında çok duygulanmıştır. Duru ise müdüre sizin hiç kanserle uğraşan yakın tanıdığınız odlu mu? Yo yo da bu hastalıkla nasıl mücadele edilir, biliyor musunuz? Öğretmenim ben hasta olduğum da yani hastalığımın başlangıcında çok üzülüyor ve bir daha iyileşemeyeceğimi düşünüyordum, doktorlarım ilaçlarımdan daha önemli olan mutlu olmandır mutlu olursan daha çabuk atlatacağımı söylediler. Peki siz benim için okul içerisinde bana destek olmak amaçlı ne yaptınız, siz benim ne çektiğimi biliyor musunuz? Annem ve babama ben ne zaman iyileşeceğim diye sormakta onlar ise şey diye yani vakit kazanmak ve zamanı uzatmak için söze böyle başlarlar ben artık her şeyi anlıyorum.

Duru aslında şuan en önemli dersi işliyoruz siz aslında müdür bey küçük hayaller kurup büyük işler yapanı görmüyorsunuz diye tepkide bulunur.

Babası Ece'den özür dilemek için odasına gelmiş, Ece ise annesi ile konuşurken onun kucağında uyuya kalmış babası onu kucağına alır ve yatağına yatırır ve odasından ayrılır da Ece aslında uyumamıştır.

Kalkar ve şunları yazar günlüğüne;

Biz bugün Duru gibi olup onu mutlu etmek istedik arkadaşları ile kafalarına maske takarlar başkaları. Duru arkadaşı ile dalga geçmiş ona destek olmak için kafalarına maske takmışlardır. Bu arada Seçil yanlarına gelir ve hallerine güler. Ece ise buna sinirlenip elinde bulunan maskeye yapıştırıcı döker ve Seçil'in kafasına geçirir ve bundan ders almasını ister.

Hiç yorum yok: