Gül ve Ece 13. Bölüm

Gül ve Ece 13. Bölüm

Reklam

Gül ve Ece
Gül ve Ece 13. Bölüm
Gül ve Ece odalarında oturuyorlardır. Ece yataktan kalkar ve camın önüne doğru ilerler camı açar ve ciğerlerine temiz havayı çeker, bir de bakar ki Tırmık çok sevinir kucağına atlar onun kafasını okşar. Gül'e dönerek biraz dışarıya çıksak nasıl olur? Saçmalama Ece bu saatte dışarıya çıkılmaz, Metin ise kardeşlerinin odasına gelir Gül'ü öper ardından Ece'nin yanına gider onu da öper sonra teşekkür eder. Ece, abi ne oldu da teşekkür ediyorsun? Ne olacak kardeşim bugün benim spor hayatımı kurtardın, yaptığın yanlış olsa bile benim için doğrudur. Ece yeter artık Abi yanlış lafından bıktım usandım, Metin ben sana teşekkür ettim senin üzülmeni istemedim ki senin için nelere katlandım farkında mısın?

Okul müdürü Ece'yi abisini ve maç yapan karşı takımı odasına çağırmış herkesin içinde Ece'ye kızmaktadır. Nedir senden çektiğimiz Abimin takımı kazansın diye bu çocuklara yaptığın doğru mu? Ben bir şey yapmadım ki diyerek kendini savunur, ben onlardan küçüğüm onlar abime ne yapmak istedilerse ben de onlara yaptım, karşı takımdan oyuncular kendi aralarında konuşurlar. Müdür sinirlenir sana ceza vereyim de gör. Ama bana yaptığınız yanlış ben bir şey yapmadım, bu odadan da çıkmayacağım artık yeter herkes yaptığın yanlış diyor. Yaptığım doğru, müdür artık ağlama tamam, ben size kamera kayıtlarını izlemenizi söyleyecektim. Metin ise ben senin yaptığını yapamazdım. Gül ise hep Ece hep Ece yeter birazda benle ilgilenseniz kıskanıyorum ama Ece, müdür bey, annesi ve babası kamera kayıtlarını izlerken nasıl diğer takımdaki çocuklar, nasıl kaçacaklarını bilemediler. Okulda hep birlikte kayıtlar izlenir, yanlış yapanlar hemen buraya gelsin diye bağırır. Ece kamera kayıtlarını izledikten sonra herkesin yüzü şekilden şekle girdi. Müdür bey benimle göz göze gelmemek için nasıl uğraştı kamera kayıtların da neler mi? var.

Haydi izleyelim Ece sadece abisine başarılar dileyecekti o arada kapı açılmış içeriye üç abi girer, aralarında eğer onları durduramazsak kesin maçı alırlar bir abi elindeki şişeyi gösterip ninemin ilacından koydum içsinde tuvaletten çıkamasın diyordu. Ece abisinin elindeki su şişesini alır diğer takımdaki oyuncuların şişesine boşaltmış onlar ise suları içtikten sonra tuvaletten çıkamamışlardır. Yani kazdıkları kuyuya kendileri düşmüştür. Ya abim o suyun hepsini içseydi hali ne olurdu? Ece günlüğüne aslında doğru şeyler yaptığını ama doğru şeyler yaparken yanlış yol izlediğini yazar.

Hiç yorum yok: