Gül ve Ece 9. Bölüm

Gül ve Ece 9. Bölüm

Reklam

Gül ve Ece Hikayeleri
Gül ve Ece
Ece hay Allah niye gelmedi acaba diye merak eder. Gül ise neyi merak ettiğini sorar, tabi ki Tırmık’ı bu saatte her zaman ağacın tepesin de olurdu, şimdi ise yok diye Tırmık’ı merak ediyorum der. Belki annesine gitmiş olabilir, hiç seninle uğraşamam çok mutluyum ve kimsenin bu mutluluğumu bozmasına izin veremem der.

Nasıl yani bugün yaptıklarından sonra nasıl böyle olabilirsin? Kerem abinin halini görmedin mi? Ya kaza yapsaydı ya başına bir iş gelseydi bunları hiç düşünmüyor musun? Kapı çalar bu sefer kapıdaki Kerem Bey'dir içeri buyur ederler çok kötu görünüyor ve bir bardak su ikram edilir ve sorar Ece'nin babası hayırdır? Kerem bey Gül, Ece hanginizsiniz diye. Nasıl yani derler buraya gelene kadar kaç kaza atlattım biliyor musunuz? Babası ne diyorsunuz anlayamadım. Bir mektup gelmiştir Kerem beye, Mektupta Elife teyzenin oğlu olduğunuzu öğrendim ben onun yanına gittiğimde çok mutlu
oluyorum bize bir şeyler ikram ediyor.

Hiç vaktiniz yok mu? siz onun oğluymuşsunuz dört yıldır yalnız olduğunu öğrendim yanında kalmayı çok istiyorum ama derslerimin yoğunluğundan kalamıyorum. Sizin hiç vaktiniz yok mu, tatile hiç mi çıkmıyorsunuz? o kadar yalnız ki ama onu aramayın o size hasta olduğunu bile söylemez. Ben küçük olduğum için bunları anlamıyor olabilirim benim anlamama yardımcı olur musunuz? Siz evladınızdan ne kadar ayrı kalabilirsiniz hiç mi özlemediniz? Elife teyzenin hasta olduğunu bilmiyor musunuz? lütfen biran önce geliniz Gül, Ece.

Babası bağırır Ece Ece diye, yaptığın yanlışın farkında mısın? Elife teyze mutlu olsun diye yazdım. Mesela biz bir yere gittiğimizde ninem bizi özler yalnız kalır diye hemen eve dönüyoruz.
Elife teyze balkondan el sallar, Ece ise nasıl olduğunu sorar o ise annene sor bakalım bir işin yoksa bana uğrayabilir misin? Peki diye oradan ayrılır. Annesinin iznini aldıktan sonra Elife teyzenin yanına döner ve Ece kızım şu numarayı arayabilir misin? Ece arar ve oğlu ile konuşur ardından gelinini arar onunla da konuşur, oğlunun toplantı da olduğunu, gelini ise torununa oyun oynattığını ve müsait olmadığını söyler. Elife teyze ise bu duyduklarının karşısın da çok üzülmüştür. Duygulanır ve ardından ağlar Elife teyze benim onları ne kadar çok özlediğimin farkın da değiller kerem bey bundan sonra çok sık gelip Annemi ziyaret edeceğim ve senden çok özür diliyorum diyerek ayrılır. Ninesi, Gül ve Ece'nin yanına gelir. Hoş geldin nineciğim diye ikisi bir anda sarılırlar.

Ninesi, Ece'ye yalan söylemene baban çok üzüldü, yalan söylememeliydin kızım. Ben hiçbir şey yapmadım Nine Kerem amca söz bundan sonra sık sık geleceğim dedi ya bende çok işiniz varmış gelemezsiniz dedim. Ya babam yine sinirlendi ne yapayım dedim. Her neyse Kerem amca Elife teyzeyi götürecek artık, hiç yalnız kalmayacak ben çok özleyeceğim ama olsun yalnız kalmayacak yine o sözden kurtulamadım yaptığın yanlışın farkın da mısın?

1 yorum:

  1. Çift yumurta ikizleri Gül ve Ece.

    Ece’nin yaptığı hatalarla hep Gül yüzleşir. Çünkü Ece ne yapıp edip Gül’ü zor durumda bırakır. Gül’ün olumlu davranışlarının ödülünü de hep Ece alır. Gül ve Ece düzenli olarak günlük tutarlar. Gün sonunda uyumadan önce gün içerisinde yaşadıklarını, gözlemlerini yazarlar. Düş dünyalarını harekete geçirirler.

    Hayvan sevgisi, kardeş bağları, arkadaş kıskançlığı, büyüklerin anlayışsızlığı, kendi bencilliklerini, macera isteklerini günlüklerine yazarlar…

    YanıtlaSil