Kuzucuk Panayır Hikayesi

Kuzucuk Panayır Hikayesi

Reklam

Kuzucuk
Kuzucuk Panayır Hikayesi
Kuzucuk hamakta sallanırken birden hayale dalar, gördüğü ise elinde oynadığı topun göle kaçmasıdır. Topu almaya gider birde bakar ki panayır kurulmuş, hayal bu Kaplumbağa ise akrobatlık yapmakta. Diğer çadıra bakar Ala inek top üstünde düşmeden yürümekte sonra oradan ayrılır ve Ördekleri görür onlar ise ayaklarına uzun değnekler takmış yürümekte.

Sonra bizim İbikli'nin çadırı gözüne çarpar ve Kuzucuk, hayır diye bağırmakta sanki atlama İbikli der gibi ardından İbikli atlar yerdeki su dolu kovanın içine. Ardından bütün arkadaşları gelmiş Kuzucuk'u alkışlamaktadır. O anda yere bırakıverir kendini hamaktan düşer ve uyanır arkadaşları ona pasta yapmıştır hep beraber eğlenirler.

1 yorum:

  1. Kuzucuk hamakta uyurken rüyaya dalar ve kendisini bir panayırın içinde bulur. Büyük sirklerdeki gibi bal kabağından arabalar, büyük çadırlar vardır ve her çadırın içinde başka bir gösteri yapılmaktadır. Köstebeğin gişeci olduğu sirkte, kaplumbağa ip üzerinde yürüyor, leylek, büyük bir topun üzerinde yürüyen ineği eğitiyor. Ördekler, ip üzerinde akrobasi yapıyor, güvercin ve serçe tahta bacakla yürüyor, balık fanustan fanusa atlayarak halkanın içinden geçiyor, horoz da yüksekten küçük bir kovanın içindeki suya balıklama atlıyordur. Onun yaptığını gören kuzucuk kendisi de bunu yapmak ister zirveye çıkar ve suya atlar tam düştüğü anda hamaktan da düşer ve uyanır. Bu sırada arkadaşları onun doğum günü için pasta hazırlamışlardır ve onu getirirler.

    YanıtlaSil