Niloya Armut Hikayesi

Niloya Armut Hikayesi

Reklam

Niloya
Niloya Armut
Mete ve Niloya bahçede kovalamaca oynarken Mete’nin ayağı takılıp düşer. Niloya da onun üzerine... Bu sırada ağaçta sallanan nefis bir armudu görüp yemek isterler. Fakat bir sorun vardır. İkisi de ben yiyeceğim diye tutturur. Bunun üzerine bir yarış yapıp kazananın armudu yemesine karar verirler. Yarış esnasında Niloya bir şarkı söyler.

Ağaçta bir meyve, senin mi olsun yoksa benim mi?
Birbirimizi üzmeye değer mi?
Ağaçta bir meyve biz iki kişiyiz yarışmalıyız senle,
Kim kazanırsa onun olsun meyve,
Bazen anlaşamasak da üzmeyiz birbirimizi asla,
Çaresini buluruz yine bir oyunla,
Yarışmalar yapar anlaşırız sonunda,
Çaresini buluruz yine bir oyunla,
Olmazsa paylaşır anlaşırız sonunda

Bisiklet yarışından sonra sırada çuval yarışı vardır. Onlar yarış yapa dursun Niloya’nın ağabeyi daldaki armudu koparıp yemeye başlar. Çocuklar yarışı aynı anda tamamlarlar. Birlikte yarışmak çok eğlenceli deyip gülmeye başlarlar. O kadar çok eğlenmişlerdir ki ne için yarıştıklarını bile unuturlar. Sonra armut için yarıştıklarını hatırlayıp paylaşmaya karar verirler. Ağacın dalına baktıklarında armudu göremezler. Ağabeyi armudu bilmeden yediğini söyleyip özür diler. Çocuklar bunun önemli olmadığını, önemli olanın birlikte eğlenmek olduğunu söylerler.

3 yorum:

 1. Armut ağacı ilk meyvesini vermiştir. Niloya ve Mete’nin iştahı kabarır. İkisi de bu armudu yemeyi istemektedir. Bunun için yarışırlar. Yarışlara öyle bir dalarlar ki sonunda armudu unuturlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. TRT Çocuk'un çocuklar tarafından beğenilerek izlenen dizisi Niloya'nın "Armut" 79. bölümü...Niolya ve Mete ilk meyvesini vermiş olan armut ağacının armutlarını yemek için yarışıyor.

   Sil
 2. Film , 3D , Animasyon , Şarkı , Cartoon , Turkey , Turkiye , Animation , Short , Mete , Çocuk Şarkıları , Cizgi , Niloya , Nil Oya , Tospik , Cizgifilm , Bee And Bird , Niloya Izle , Tatil Oyunları , Yumurcak Tv Izle , Çizgi Film Izle , Niloya Hd Izle , Armut

  YanıtlaSil