Niloya Damlaya Damlaya Göl Olur Hikayesi

Niloya Damlaya Damlaya Göl Olur Hikayesi

Reklam

Niloya Damlaya Damlaya Göl Olur
Niloya Damlaya Damlaya Göl Olur
Güneşli güzel bir günde Niloya, Tosbik’ le birlikte dere kenarında uzanmış elindeki misketleri kavanoza koyar. Niloya misket biriktirmeye karar vermiştir. Diğer tarafta ağacın altında oturan ağabeyi misketleri az olduğu için üzülmektedir. Babası yanına gelip üzülme oğlum “ Damlaya damlaya göl olur” der. Onları uzaktan dinleyen Niloya babasının söylediği sözlere şaşırıp nasıl olur da damlaya damlaya göl olur diye düşünür. Tekrar uzanıp hayale dalar. Bu sırada bir şarkı söyler.

Şu yağmur damlalarına bir bak,
İnerler gökyüzünden şıp şıp,
Arkadaşlarıyla buluşunca,
Taşar dereler göl olur,
Şu yağmur damlalarına bir bak,
Tek tek inerler gökyüzünden,
Arkadaşlarına kavuşunca,
Minik damlalar göl olur,
Az olanın kıymetini bilebilsen,
Sabırlı olup biriktirebilirsen,
Azıcık azıcık zamanla çok olur,
Damlaya damlaya göl olur.

Şarkısı bittiğinde güneş yerini kara bulutlara bırakır ve bir anda yağmur yağmaya başlar. Babası ve ağabeyi içeriye kaçarken Niloya’ yı da çağırırlar. Nıloya odasının penceresinden yağan yağmuru izlerken arkasından bir su sesi duyar. Arkasını dönüp baktığında tavandan halıya su damladığını görür. Hemen telaşlanıp babasını çağırır. Çünkü aklına babasının az önce söyledikleri gelmiştir. Babası odaya gelince baba bak damlaya damlaya odam göl olacak der. Babası kızına onu yanlış anladığını söyler. O sözün anlamı sabredip biriktirirsen istediğin şeye kavuşabilirsin demek der. Bunun üzerine Niloya odasına gelen ağabeyine üzülme ben seninle misketlerimi paylaşırım der. İki kardeş sevinçle birbirlerine sarılırlar.

2 yorum:

  1. kopyaci tom 2 indir, kopyacı tom 2 oyna, kopyacı tom indir windows, kopyacı tom 2, tom indir gezginler, tom indir, kopyacı tom indir app store, kopyaci tom apk, kopyaci tom 2 pc indir, kopyaci tom 2 nasil oynanir

    YanıtlayınSil
  2. Bu Harika Mutfak Seti Çoçuklarınızın Gerçek Bir Mutafağa Sahip Olmasını Sağlayacak. Niloya Artık Mutfak Seti Ile Çocuklarla Beraber.

    YanıtlayınSil