Niloya Gölge Hikayesi

Niloya Gölge Hikayesi

Reklam

Niloya Gölge
Niloya Gölge
Mete elinde oyuncakları ile evden çıkıp bahçede oyun oynamaya gider. Yürürken elinden oyuncağı düşer. Arkasını dönüp baktığında yerde kendi gölgesini görüp korkup kaçmaya başlar. Korkuyla kaçarken Niloya ile çarpışıp düşereler. Niloya neden böyle kaçıyorsun diye sorunca, Mete peşinde kocaman bir canavar olduğunu söyler. Niloya canavarı merak edip nerede diye sorar. Bulundukları yer gölge olduğu için gölgesi kaybolmuştur. Mete etrafına bakınıp göremeyince canavar gitmiş diye cevap verir. Bunun üzerine Niloya canavarı aramaya karar verip, bir şarkı söyler.

Yüzünü görmedim, sesini duymadım,
Daha kim olduğunu bile bilmiyorum,
Ne bağıran biri, ne kovalayan var,
Senin peşinden koşan biri mi var,
Hiç bakmadım ki, hiç korkmadım ki,
Onu hiç görmedim ki,
Canavar kardeş sen orda mısın?
Canavar mısın bunu bile bilmiyorum,
Hiç korkmadım ki, hiç korkmadım ki,
Onu hiç görmedim ki...

Birlikte etrafta canavarı aramaya başlarlar. Tekrar güneş açtığında Mete yeniden gölgesini görüp kaçmaya başlar. Niloya da peşinden koşar. Bu sırada Mete’ nin korktuğu şeyin gölgesi olduğunu fark edip arkadaşına seslenir. Mete o sadece senin gölgen der. Mete durup gölgesine bakar. Niloya arkadaşını rahatlatmak için eli ile tavşan yapıp gölgesini oynatır. Mete de eliyle bir kuş yapıp eğlenmeye başlarlar.

5 yorum:

 1. Mete oyun oynarken peşine bir canavarın takıldığını düşünür. Niloya’dan yardım ister. Niloya Mete’nin bahsettiği canavarı yakalamak için planlar kurar. Canavarın aslında Mete’nin gölgesi olduğunu geç de olsa öğreneceklerdir.

  YanıtlayınSil
 2. Ülkemizin her hangi bir yerinde rastlayacağımız türden bir yer Bizim Diyar. Senin diyarlarında ne varsa bu diyarda da o var. Orta halli insanlar, küçük esnaflar, aileler, çocuklar, gençler, yaşlılar.

  YanıtlayınSil
 3. Mete oyun oynarken peşine bir canavarın takıldığını düşünür. Niloya’dan yardım ister. Niloya Mete’nin bahsettiği canavarı yakalamak için planlar kurar. Canavarın aslında Mete’nin gölgesi olduğunu geç de olsa öğreneceklerdir.

  YanıtlayınSil
 4. stardoll hileleri, tek tas dersi hayatımızda karşılaştığımız sorunlara çözüm üretme, stardoll hile programı, atatürk ıle şiir, stardoll hileleleri, Hayattaki sorunlar ve cozum onerileri, stardoll base hileleri, teenage mutant ninja turtles out of shadows movie pictures, stardollda stardoll çok yapma hilesi, stardoll tasarım hileleleri

  YanıtlayınSil
 5. Portakalı koru oyunumuzun 6. serisinde bu kez portakal dostumuzun yanında elma'yı da korumaya çalışıyoruz. Mouse'unuzu kullanarak size verilen nesneleri kullanarak koruma altına almalıyız. İyi Eğlenceler..

  YanıtlayınSil