Niloya Karınca Hikayesi

Niloya Karınca Hikayesi

Reklam

Niloya Karınca
Niloya Karınca
Niloya sabah evinin bahçesinde Tosbik’le yakalamaca oynarken annesi gelip, çok yoruldun kızım biraz dinlen der. Bunun üzerine Niloya Tosbik,i de alıp ağacın altındaki karıncaları izlemeye gider. Onların sürekli çalıştığını görünce biz niye dinleniyoruz, biz de çalışmalıyız diye düşünüp annesine yardıma gider. Mutfakta iş yapan annesine yardım eder. Annesi kızına teşekkür edip biraz dinlenmesini söyler. Fakat Niloya karınca gibi çalışmak istediğini söyleyip arkadaşı Mete’ ye yardıma gider. Mete bahçede etrafı süsleyip akşamki oyun için hazırlık yapmaktadır. Niloya bu sırada bir şarkı söyler.

Karınca saygısı bu, benzemez hiçbir şeye,
Kocaman sevgisi vardır, herkesi alır içine,
Tabiatın sesine bak, bak ne diyor bize dinle,
Sev say ve koru, işte budur birlikte yaşamanın yolu,
Karınca sevgisi bu, benzemez hiçbir şeye,
Kocaman sevgisi vardır, herkesi alır içine,
Yüreğinin sesine bak, bak ne diyor sana dinle,
Her canlı değerli, hepsi çok kıymetli sevelim hepsini,

Mete ile birlikte bahçeyi süsleyip sandalyeleri dizerler. Herkes gelince de piyese başlarlar. Niloya karınca kostümü giyip onlar gibi çalışır. Mete ise çoban kostümü giyip uyuyordur. Karınca Niloya Mete’ye uyuma kış geliyor çalışalım der. Fakat gün boyu o kadar yorulmuştur ki kendisi uyuya kalır. Herkes gülmeye başlar. Ertesi gün Mete ve Niloya dere kenarında oturup konuşurlar. Niloya karınca da olsa biraz dinlenmek gerekmiş onu anladım der.

1 yorum:

  1. Niloya çalışkan karıncalara özenir ve karınca olmaya karar verir. Bir karınca gibi ordan oraya koşturarak hiç durmadan çalışır. Sonunda Mete ile bir gösteri hazırlar ama gösterinin sonunu getiremeden sahnede uyuya kalır.

    YanıtlayınSil