Niloya Mendil Kapmaca Hikayesi

Niloya Mendil Kapmaca Hikayesi

Reklam

Niloya Mendil Kapmaca
Niloya Mendil Kapmaca
Niloya arkadaşları ile birlikte yakar top oynarken bir anda duraklar. Arkadaşları sebebini sorunca Mete uzun süredir görünmüyor, merak ettim der. Hep birlikte Mete’ nin evine gitmeye karar verirler. Mete onları kapıda koltuk değneği ile karşılar. Niloya ve arkadaşları onu o halde görünce şaşırırlar. Ne oldu sana diye sorarlar. Mete bisikletten düştüğü için ayağı incimiştir. Mete’ yi bahçeye oyun oynamaya çağırıp , onun durumuna uygun bir oyun seçmeye çalışırlar. Bu sırada Niloya bir şarkı söyler.

Arkadaşlar hem iyi günde, hem kötü günde,
Yalnız bırakmazlar birbirlerini,
Arkadaşlar hem hastalıkta, hem de sağlıkta,
Yalnız bırakmazlar birbirlerini,
Arkadaşlar birlikte üzülürler, birlikte sevinirler,
Arkadaşlar birlikte oynarlar, birlikte eğlenirler,
Yalnız bırakmazlar sevdiklerini,

Biraz düşündükten sonra Niloya’ nın aklına mendil kapmaca oynamak gelir. Mete hakem olup mendili tutacaktır. Bu şekilde oyunlarını oynarlar. Mete arkadaşlarına beni de oyuna dahil ettiğiniz için teşekkür ederim der. Niloya sen bizim arkadaşımızsın diye cevap verir. Onlar neşe içinde oyunlarını oynarken Mete’ nin annesi de kenardan onları keyifle izler.

2 yorum:

  1. Niloya Mendil Kapmaca- Niloya ve arkadaşları oyun oynarken metenin oyuna neden gelmediğini merak edip evine giderler Mete'nin ayağı incimistir. Sarılidir dışarı çıkmak istemez Niloya pratik zekasıyla Mete'nin durumuna göre oynayacak oyun bulur arkadaşlığın ne kadar önemli olduğunu anlatan güzel bir bölüm

    YanıtlaSil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

    YanıtlaSil