Niloya Sakarlığım Üzerimde Hikayesi

Niloya Sakarlığım Üzerimde Hikayesi

Reklam

Niloya Sakarlığım Üzerimde Hikayesi
Niloya Sakarlığım Üzerimde
Dışarıda yağmur yağdığı için oturmaktan çok sıkılan Niloya resim yapmaya karar verir. Resmini sulu boya ile boyarken fırça bir anda elinden fırlayıp duvarı boyar. Bir anda telaşlanıp ne yapacağını düşünen küçük kız duvarı eski rengine boyamaya karar verir. Bu sırada sehpanın üzerindeki vazoya çarpıp onu kırar. Onu da yapıştırıcı ile yapıştırır. Her şeyi hallettiği için mutlulukla koltukta zıplarken bu sefer de minderi yırtar. Onu da saklar. Annesi yanına gelip havanın açtığını , isterse dışarıya çıkabileceğini söyler. Niloya çıkmak istemez. Bu sırada annesi duvardaki boya izini görüp silmek ister. Niloya ona engel olunca bu sefer de toz almak ister. Niloya ona da engel olur. Annesi minderin yırtık olduğunu fark kedince Niloya o gün yaptıklarını anlatıp annesinden özür diler. Annesi dürüst davrandığı için kızına üzülmemesini söyler. Bunun üzerine Niloya bir şarkı söyler.

Bu gün sakarlığım üstümde,
Neye dokunsam elimde kalıyor,
Hiç farkında değilim ki,
Ne yapsam her şey çığırından çıkıyor,
Düştü vazo kırıldı, eyvah minder yırtıldı,
Sakarlığım üstümde çok moralim bozuldu,
Yapacak hiç bir şey yok,
Anneme söylemek zorundayım,
Çok üzgünüm fakat anneme söylemek zorundayım,
Nasılsa bulunur bir çare,
Düzelir her şey eskisi gibi

Annesiyle birlikte duvarı temizleyip, vazoyu onarırlar. Niloya sevinçten zıplarken yere düşer. Annesine sana söylemiştim bu gün sakarlığım üzerimde der. Ben en iyisi dışarıda oynayayım deyip sevinçle bahçeye koşar.

1 yorum:

  1. Niloya o gün çok sakardır. Resim yaparken duvarı boyar. Duvarı silerken, vazoyu kırar. Vazoyu yaptım derken yastık kılıfını yırtar. Niloya bugün gerçekten çok sakardır. Annesine tüm bu olanları nasıl açıklayacaktır!

    YanıtlaSil