Niloya Süt Hikayesi

Niloya Süt Hikayesi

Reklam

Niloya Süt
Niloya Süt
Niloya’ nin ağabeyi hasta olmuş, evde yatmaktadır. Niloya, annesi ve babaannesi başucunda onunla ilgilenmektedir. Babaannesi ona ballı süt içersen çabucak iyileşirsin der ve süt sağmak için ahıra gider. Niloya bu durur mu o da peşinden gider. Babaanne süt sağarken Niloya da denemek ister. Yanlarında bulunan keçi ve Tosbik aralarında kovalamaca oynarken inek bir anda ürküp huysuzlanır. Niloya her ikisini de uyarıp süt sağmaya başlar. Başta biraz beceremese de sonra nasıl sağıldığı öğrenir. Daha sonra sütü sağıp ahırdan çıkarlar. Keçi ve Tosbik rahat durmayıp koşturunca Benekli huysuzlanıp ahırdan kaçar. Etrafta başı boş koşturmaya başlar. Niloya onu yakalamak için peşinden koşsa da bir türlü yakalayamaz. İnek en sonunda dağa kaçar. Onlar koştura dursun Niloya’ nın dedesi ve babası arabayla gelip neler oluyor diye sorarlar. Durum anlaşılınca da ineği yakalamak için peşinden giderler. Arkalarından bakakalan Niloya’ ya ağabeyi sütüm nerede diye sorar. Niloya çaresizlikle inek içti der. Ağabeyi inek nerede diye sorar. Niloya dağa kaçtı deyince herkes gülmeye başlar.

Yeniden keyiflenen küçük kız bir şarkı söyler.
İnek kardeş gel buraya...
Daha çok küçüğüm büyümem lazım, büyümem lazım,
Bu yüzden çok süt içmem lazım,
Hem de çok çok çok süt içmem lazım,
Annecim süt ver bana çok koştum çok yoruldum,
Dinlenmek istiyorum uyumam lazım,
Bu yüzden çok süt içmem lazım,
Karnımı doyurmak için, sağlıklı olmak için,
Süt içmem lazım, süt içmem lazım,

Dede ve babası ineği yakalayıp gelirken Niloya da sağdığı sütü ağabeyine içirir. Ağabeyi sütü içince kendini iyi hissetmeye başlayıp kardeşine teşekkür eder.

1 yorum:

  1. Niloya’nın abisi Murat hastadır. Babaannesi iyileşmesi için ona ballı süt yapacaktır. Niloya da yardım eder. Birlikte süt sağarlar. Ama keçi ile Tospik de ahıra girince Benekli inek kızar ve kaçar. Niloya’nın babası kaçan ineği bulup geri getirmeye çalışır.

    YanıtlayınSil