Niloya Barış Hikayesi

Niloya Barış Hikayesi

Reklam

Niloya
Niloya Barış
Günlerden bir gün sevimli kızımız Niloya spora merak sarar. Bahçede mekik çekip ip atlar. Daha sonra futbol oynamaya karar verip başında top sektirir. Onu izleyen Mete o da bir şey mi ben omzumda sektiririm topu der. Bunun üzerine Niloya topu arkadaşına verip hadi sektir de göreyim der. Mete topu eline alıp önce omzunda sonra da başında sektirmeye çelışır fakat bir türlü başarılı olamaz. Nloya gülünce de henüz ısınmadım birazdan gör sen beni deyip yeniden başında sektirmeye çalışır. Bu seferde top başına hızlı bir şekilde çarpıp yere düşer. Niloya tekrar gülünce Mete buna üzülür ve küsüp gider. Niloya peşinden özür dilerim Mete diye bağırsa da Mete dönüp bakmaz arkasına. Bunun üzerine Niloya arkadaşı Mete için bir şarkı söyler.

Arkadaşım Mete gel oynayalım hemen gitme,
Bazen sen kazanırsın bazen ben,
Ne olursun hemen küsme, hemen küsme,
Haydi gel barışalım, gel yeniden yarışalım,
Bazen ben kazanırım bazen sen,
Böyle küsmek neden, söyle küsmek neden, küsmeyelim lütfen

Bir süre sonra Niloya elinde bir dilim pasta ile Mete'nin evine gider. Mete bahçede futbol alıştırması yapmaktadır. Niloya bak sana pasta getirdim deyince Mete, bırak şimdi pastayı izle beni der. Futbol topunu önce ayağında sonra başında başarılı bir şekilde sektirir. Sonra Niloya'ya dönüp küstüğümü zannettin değil mi der. Ben aslında yalnız kalıp alıştırma yapmak istemiştim der. Bunun üzerine Niloya ben küsmediğini zaten biliyordum, sen benim arkadaşımsın ve bana asla küsmezsin diye cevap verir. Daha sonra hadi başında sektir de görelim der. Mete topu başında sektirirken bu sefer de ayağı taşa takılıp düşer. Niloya gülmeye başlayınca Mete de ona eşlik eder. Hadi artık pastayı yiyelim der ve arkadaşının getirdiği barış pastasını bir solukta mideye indirir.

1 yorum:

  1. Niloya futbol topuyla çok güzel hareketler yapmaktadır. Mete daha iyisini yaptığını iddia eder ama gösterirken çok komik bir şekilde düşer. Niloya buna gülünce Mete alınır ve gider. Niloya Mete’nin gönlünü almak için uğraşmaya başlar.

    YanıtlaSil