Niloya Komik Niloya

Niloya Komik Niloya

Reklam

Komik Niloya
Niloya Komik Niloya

Niloya odasından Tosbik'i de alıp bahçeye doğru giderken annesi ile karşılaşır. Annesi Niloya'ya bir hediye hazırlamıştır. Kuş yuvası şeklinde bir toka takar kızının başına. Niloya aynada tokayı görünce pek beğenmez fakat annesini üzmemek için hiç bir şey söylemez. teşekkür edip dışarıya çıkar. Derenin kenarından sudaki yansımasına bakar. Bu toka çok komik diye düşünür. Bu sırada Mete'nin sesini duyup ağacın arkasına saklanır. Çünkü Mete'nin tokasını görmesini istememektedir. Mete arkadaşının ağacın arkasına saklandığını görüp seslenir. Niloya tokamı gördün mü diye sorar. Mete görmedim deyince Niloya rahat bir nefes alır. Mete tokayı görmesin diye kör ebe oynamayı teklif eder. Mete gözlerini kapatıp Niloya'yı arar. Bu sırada Niloya Mine'nin geldiğini görüp kümese saklanır. Mete Niloya diye Mine'yi yakalar. Gözlerini açıp Niloya nerede ki diye sorar. Kümesten sesler geldiğini duyunca orada olduğunu anlarlar.Bu sırada Niloya bir şarkı söyler.

Annem bana bir toka almış
Komik oldum çok komik oldum
Hem de kocaman bir şey almış
Komik oldum çok komik oldum
Olsun canım annem çok beğenmiş
Yeter ki annem beğensin
Olsun canım annem beğenmiş
Yeter ki annem beğensin
Kuşlar yuva yapacak sandım
Komik oldum çok komik oldum,
Rüzgar çıksa uçacaktım
Komik oldum çok komik oldum
Olsun canım annem beğenmiş
Yeter ki annem beğensin

Niloya kümeste otururken arkadaşları gelip çık artık dışarı derler. Niloya çıkmak istemez. Bu gün çok komiğim der. Bu sırada tavuk huysuzlanıp Niloya'yı kovalamaya başlar. Onu gören arkadaşları katıla katıla gülmeye başlar. Çok komik görünüyorsun Niloya derler. Niloya arkadaşlarına kızmak yerine sizi güldürmek benim için büyük bir zevk der. Daha sonra tokasını eline alıp mutfağa annesinin yanına gider. Dürüst davranıp annesine tokanın çok komik olduğunu, o yüzden takmak istemediğini söyler. Annesi kızının dürüst davrandığı için çok mutlu olur. İstersen yarın tokacıya gidip senin beğendiğin bir tokayı alırız der. Niloya çok mutlu olup annesine sarılır.

1 yorum:

  1. Niloya’nın annesi Niloya’ya toka hediye eder. Niloya tokayı biraz komik bulur. Sanki kuş yuvası gibidir. Ama annesini üzmemek için bunu söyleyemez. Arkadaşlarına da bu komik tokayla görünmeyi istememektedir. Acaba Niloya bu durumda ne yapacaktır?

    YanıtlaSil