Rafadan Tayfa 43. Bölüm Hikayesi ( Domino Taşları )

Rafadan Tayfa 43. Bölüm Hikayesi ( Domino Taşları )

Reklam

Rafadan Tayfa
Rafadan Tayfa Domino Taşları

Akın mahallenin orta yerine domino taşlarından büyükçe bir motif çizmektedir. Sevim ve Hale bankta oturmuş onu izlerler. Daha yorulmadın mı biraz dinlen istersen derler. Akın az bir işi kaldığını bittikten sonra herkesin önünde taşları devireceğini söyler. Fakat taşları yetmemiş motif yarım kalmıştır. Sevim ve Hale evde fazladan domino taşı var biz sana getiririz deyip oradan ayrılırlar. Akın kızlar gelene kadar biraz dinlenmeye karar verip banka oturur. Bir süre sonra uykusu gelir tam gözlerini kapatacakken ağabeyi Mert’ in taşları devirmek üzere olduğunu görüp yerinden fırlar. Ağabeyine sakın yapma henüz motif tamamlanmadı bitince hep birlikte devireceğiz der. İki kardeş aralarında konuşurken sessiz sedasız gelen Hayri’yi fark etmezler. Hayri bir hamle yapıp taşları devirmek üzereyken iki kardeş üzerine atlayıp ona engel olurlar. Akın durumu ona da izah eder. Hayri ve Mert’ in içinde hep taşları devirme isteği vardır fakat Akın’ ı üzmemek için dikkatli olmaya söz verirler. Bu sırada Kamil bisikleti ile arkadaşlarının yanına gelir. Akın’ın korku dolu bakışlarının altında bisikletten iner. Yürürken birden ayağı taşa takılıp domino taşlarının üzerine doğru düşer. Akın, Mert ve Hayri tam düşmeden havada kollarından ve bacaklarından yakalarlar. Kamil arkadaşlarının yaptığı hamleden duygulanıp beni bu kadar önemsediğinizi bilmiyordum der. Mert seni önemsiyoruz fakat Akın’ın domino taşlarının üzerine düşmek üzeresin o yüzden tuttuk der. Akın bu sırada konuşmanız bitti ise Kamil ağabeyimi indirelim yere der. Kamil’i taşlara değdirmeden yere indirirler.

Rafadan Tayfa ekibi mahallede taşlar yüzünden oyun oynayamadığı için sıkıntıdan boş boş otururlar. Kamil eline topu alıp futbol oynamayı teklif eder. Akın top olmaz taşlara çarpar der. Kamil kendisinin profesyonel bir oyuncu olduğunu söyleyip başında ve ayağında top sektirmeye başlar. Sonra sert bir şut çeker. Top hızla taşların üzerine gelirken Hayri havalanıp kafasıyla vurarak uzaklaştırır. Bu sırada taşların üzerine kolları ve bacakları üzerinde düşer. Neyse ki taşlar devrilmezler. Arkadaşları Hayri‘yi oradan kurtarırlar. Akın kızıp gördünüz mü neredeyse emeklerim boşa gidecekti der.  Çocuklar bütün gün böyle oturacak mıyız oyun oynamadan derler. Bunun üzerine Akın’ın aklına bir fikir gelir. Muhafızcılık  oynayalım der. Siz bu taşları bekleyen muhafızlar olun diye teklifte bulunur. Çocuklar bir anda havaya girip baş üstüne diyerek ayaklarını yere vururlar. Yerden çıkan titreşimler sonucu bütün domino taşları devrilir.  Bütün emekleri gözlerinin önünde heba olan Akın üzüntüsünden başını öne eğip hiç bir şey konuşmaz. Ağabeyleri çok üzülüp özür dilerler. Mert kardeşini alıp eve götürür.
Bir süre sonra Mert yeniden sokağa arkadaşlarının yanına gelir. Rafadan tayfa oturup kara kara düşünürken Hale ve Sevim gelir. Taşların devrilmiş olduğunu görünce Akın ‘ ın kendileri beklemeden devirdiğini zannederler. Daha sonra işin aslını öğrenince Rafadan Tayfaya çok kızarlar. Bir an önce hatalarını affettirmelerini söylerler. Çocuklar ne yapabiliriz diye sorunca domino taşlarını yeniden dizip Akın ‘a sürpriz yapabilirsiniz derler. Bu fikir çocukların çok hoşuna gidip bir an önce işe koyulurlar.

İşleri bitince Akın ‘ı zorla terasa çıkarırlar. Akın hala çok üzgündür. Duvarda duran bir grup domino taşını gösterip devirmesini söylerler. Akın bu kadar taşla ne yapayım der. Çocuklar devirmesi için ısrar edince Akın ilk taşı devirir. Taşlar sırayla devrilip küçük topa çarpar. Top yuvarlanıp borulardan aşağıya iner. Yerdeki taşlara çarpar. Kocaman alandaki bir sürü taş sırayla devrilir. Devrilen taşların üzerinden çocukların resmi ve RAFADAN TAYFA yazısı çıkar. Akın gördükleri karşısında çok mutlu olur.

1 yorum: