Can Meyve Suyu Hikayesi

Can Meyve Suyu Hikayesi

Reklam

Can Meyve Suyu
Can Meyve Suyu Hikayesi
Can, Mert'i beklerken annesi Can'a lezzetli meyvelerden oluşan mesela elma, havuç, portakal ve armut gibi meyvelerden meyve suyu hazırlar. Can ise annesinin hazırlamış olduğu meyve suyunu içer. Annesi, Can oğlum sen de bıyık oluştu biliyor musun! Merakla nasıl olur anne içtiği meyve suyundan dudağının üstünde  oluşuverdi der. Zil çalmış Can koşarak kapının yanına varıp kim o, kim  o?  diye seslenir. Ben Mert... gelen teyzesinin oğlu Mert’tir. Hoş geldin haydi gel saklambaç oynayalım diye aralarında konuşmuş oyuna hemen başlamışlardır. Can ebe olur Mert saklanır oyun böyle devam eder. Bir ara yorulduklarını düşünürler dinlenmeye karar vermişlerdir. Mert benim çantamda gazoz olacak onu alıp biraz içelim de serinleyelim der. Can gazozun zararlı bir içecek olduğunu söylese de Mert ama çok lezzetli der. Bence mutfağa gidelim annemden meyve suyu hazırlamasını isteyelim ne dersin? Can, anne Mert ile bana meyve suyu hazırlaya bilir misin der. Annesi  hazırlarım hangi meyveleri seçmek istersiniz diye sorar. Mert elma ile portakal, Can havuç ve limondan oluşan meyveleri seçer.

Havuç limon ve portakal
Üzüm, kiraz, muz, elmalar
Babam getirip meyveleri yıkıyor
Annem onların suyunu sıkıyor
Babam lezzetli meyveleri seçiyor
Bizim evde herkes meyve suyu içiyor
Babam getirip meyveleri yıkıyor
Annem onların suyunu sıkıyor
Babam lezzetli meyveleri seçiyor
Bizim evde herkes meyve suyu içiyor

İkisi de bundan çok mutlu olmuşlar ve içtikleri meyve sularından sonra ne mi oldu? Onu da sonra anlatırım daha bu defterde çok boş sayfa var.

1 yorum:

  1. Annemin hazırladığı meyve suları çok lezzetli oluyor. Havuç, portakal, limon, elma, nar… Hepsinin ayrı tadı var. Bizim Mert, gazoz içiyormuş. Boğazını yakıyormuş ama yine de tadı hoşuna gittiği için gazozu seviyormuş. Ben de denedim ama boğazımı yaktı. Sonra da içemedim. Anlamıyorum, insanlar gazozu nasıl içiyor ki?

    YanıtlaSil