Niloya Gökyüzüne Nasıl Ulaşırım

Niloya Gökyüzüne Nasıl Ulaşırım

Reklam

Niloya TRT Çocuk
Niloya Gökyüzüne Nasıl Ulaşırım

Niloya bahçede civcivleri yemlerken küçük bir kuş gelir. Yemlerden yiyip yeniden havalanır. Niloya bu küçük kuşa yem vermek için gökyüzüne ulaşmayı kafasına koyar. Zıplayarak gökyüzüne ulaşmak ister. Onu izleyen Mete ve Murat bu şekilde asla ulaşamazsın deyince bu sefer salıncakla ulaşmaya çalışır. Murat ‘ dan kendisini çok hızlı sallamasını ister. Bu  da işe yaramayınca ağaca tırmanır. En yüksek dallara çıkar. Aşağıdakilere gördünüz mü kuşlara yaklaştım der. Murat ve Mete daha fazla yükseğe çıkmamasını, bunun tehlikeli olabileceğini söyleyince Niloya tekrar aşağıya iner. Neredeyse gökyüzüne ulaşacaktım deyip bir şarkı söyler.

Nasıl ulaşırım gökyüzüne
Bir yol var mı bilmiyorum
Kuşlar gibi uçmak, gökyüzünde dolaşmak istiyorum
Kuşlara yaklaşmak, bulutları okşamak istiyorum
Nasıl ulaşırım gökyüzüne
Kuşlar gibi uçmak istiyorum

Bir süre sonra Niloya Mete ve Murat’ ın yanına gelip gökyüzüne ulaşmanın yolunu buldum der. İki arkadaş şaşkın şaşkın bakarken Niloya arkasına sakladığı uçurtmayı çıkarır. Uçurtmanın üzerine kendi resmini yapıştırmıştır. Bu sayede gökyüzüne ulaşır. Bütün kuşlar uçurtmanın etrafına toplanırlar. Mete ve Murat biz de gökyüzünde oynamak istiyoruz deyip sırayla uçurtmayı uçururlar.

1 yorum:

  1. Niloya gökyüzüne ulaşmayı istemektedir. Salıncakta sallanır. Ağaca çıkar. Zıplar. Mete ile abisi Murat’tan yardım alır. Ama olmaz bir türlü bulutları ve kuşları yakalayamamaktadır. Niloya vazgeçmez, sonunda bulutlara ulaşmanın eğlenceli bir yolunu bulur.

    YanıtlayınSil