Niloya Karadeniz Orkestrası

Niloya Karadeniz Orkestrası

Reklam

Niloya TRT Çocuk
Niloya Karadeniz Orkestrası

Niloya bahçede Tospik ile birlikte boş boş oturmaktan sıkılmıştır. Az ileride arabası ile oynayan Nete ‘ ye gidip birlikte oyun oynayalım der. Mete arabası ile oynamak istediğini söyleyince bu sefer top sektiren Murat‘a gider. Murat top sektiriyorum seninle oynayamam şimdi deyince Niloya umutsuzca ağacın altına geçip oturur.

Niloya nın annesi yemek yaparken müzik dinlemeyi çok seviyordur. O gün yemeği yaparken radyosu bozulur. Niloya en sevdiği yemek olan kuru fasulye ve pilav yaparken annesinin müziksiz kalmasını istemez. Murat ve Mete ‘ ye annem için müzik yapalım der. Murat davulunu  , Mete tulumunu , Niloya da kemençesini alıp çalmaya başlarlar. Fakat bir arada uyumlu bir şekilde çalamadıkları için her telden bir ses çıkar. Onları gören Elif gelip yardım etmek ister. Buna memnun olan Niloya bir şarkı söyler.

Karadeniz ‘ i dinle bak ne çalıyor
Tulum çalıyor , kemençe çalıyor
Fındık ağaçları, deniz dalgaları ritim tutuyor
Karadeniz ‘ in sesine davul eşlik ediyor
Bir yanda tulum bir yanda kemençe
Çocuklar horon tepiyor
Haydi durma katıl bize
Sen şarkılar söyle Karadeniz neşeyle

En sonunda birbirleri ile uyumlu bir müzik yapmayı başarırlar. Annesi o müzik eşliğinde harika bir yemek yapar. Bütün çocuklar masanın etrafına oturup bu harika kuru fasulye ve pilavı afiyetle yerler.

Hiç yorum yok: