Niloya Minik Panda

Niloya Minik Panda

Reklam

Niloya TRT Çocuk
Niloya Minik Panda

Mete ve Niloya Mine'nin evine oyun oynamak için gelirler. Mine’nin bir sürü oyuncağı vardır. Fakat hepsi düzenli bir şekilde kutularda durmaktadır. Mine oyuncakları dağılmasın diye ellerine alıp oynamalarına izin vermez. Dokunmadan oynayın der. Mete ve Niloya arkadaşlarının bu davranışına biraz üzülürler fakat bunu ona hissettirmezler. Niloya iki ayrı kutuda duran oyuncak pandaları gösterip, hayal kurarak oyun oynamayı önerir. Hayalinde minik panda annesi ile birlikte mutlu mesut yaşar. Bir gün minik panda uzaklara gidip kaybolur. Niloya hadi onu aramaya gidelim der.

Hayalindeki kırmızı araba ile pandayı aramaya başlarlar. Onlar hayale dalmışken keçi gelip bütün oyuncakları dağıtır. Mine bu duruma çok sinirlenir. Niloya Mine’ ye çok oyuncağın var fakat hiçbiri bir işe yaramıyor der. Mine hepsi sağlam deyince Mete eline alıp oynayamadıktan sonra oyuncaklar bir işe yaramaz der. Bunun üzerine Mine pişman olup oyuncakları ile oynamalarına izin verir. Tabii oyun bittikten sonra birlikte toplama şartı ile. Daha sonra Mete minik pandayı aramaya devam edelim der. Niloya neşeli bir şarkı söyler.

Minik panda minik panda
Gitmiş başka diyarlara
Annesinden uzaklara, hem de çok uzağa
Neredesin panda ses ver el salla
Bulalım seni alalım yanımıza
Üzülme minik panda
Arkadaşlarının hepsi burada
Kavuşacaksın sonunda annenin kucağına

Oyunun sonunda minik pandayı bulup annesine kavuştururlar. Mine etrafa saçılmış oyuncakları görüp bu kadar şeyi nasıl toplayacağız der. El birliği ile bütün oyuncakları toplarlar. Birlikte oynamak çok eğlenceli olsuğu için tekrar dağıtıp oynamak isterler.

1 yorum:

  1. Elif’in bir dolu oyuncağı vardır ama dağılmasınlar ve bozulmasınlar diye oynamamaktadır. Niloya ve Mete ise bu durumdan çok sıkılır. Çünkü oyuncaklara dokunmadan oynaması çok zordur. Hem minik pandayı kurtaramamaktadırlar. Bunun üzerine Niloya dağılan oyuncakları birlikte toplayacaklarına söz verir ve Elif’i ikna eder.

    YanıtlaSil