Niloya Soğan Hikayesi

Niloya Soğan Hikayesi

Reklam

Yaz gelip güneş gülen yüzünü göstermiştir. Niloya ve Tospik güneşin altında uzanıp güneşlenirler. Niloya o kadar mutludur ki güneşi anne ve babaannesine göstermek ister. Koşarak eve gider. Pencereden içeriye baktığında masanın başında ağlayan anne ve babaannesini görür. Aslında soğan soydukları için gözleri yaşarmıştır. Niloya neden bu kadar üzgünler acaba diye düşünür. Onları güldürmek için bir şeyler yapmaya karar verir. Zaman kaybetmeden kartondan bir televizyon yapar. Arkasına geçip komik yayınına başlar. Küçük kız başarmıştır. Anne ve babaannesi gülmeye başlar. Fakat bir süre sonra Niloya tekrar gözlerinin sulandığını görüp bir şarkı söyler.

La la la la la la la
Annem babam kardeşim abim
Tüm sevdiklerim hep gülümsesin isterim
Dedem babaannem Tosbikim
Tüm sevdiklerimi hep yanımda isterim
Güneş ışıldar neşeyle
İnsanlar hep gülümsesin diye
Güneş ışıldar neşeyle
Mutlu olsun insanlar diye

Anne ve babaannesini güldürmeye niyetli olan Niloya bu sefer de palyaço kılığına girip gösteri yapar. Yine onları güldürmeyi başarır fakat gözlerindeki yaş kaybolmamıştır. Niloya daha fazla dayanamayıp neden ağladıklarını sorar. Annesi duruma açıklık getirir. Güzel kızın biz ağlamıyoruz, soğan doğradığımız için yaşarıyor gözlerimiz der. Bunu duyan Niloya çok şaşırır. Yarım soğanı kendine yaklaştırır. Böylece kendinin de gözleri yaşarır. Masada duran havucu görüp bu ne işe yarıyor diye sorar. Babaannesi havuç gözlerimizin daha iyi görmesini sağlar deyince Niloya koca bir havucu afiyetle yer.
Niloya Soğan

Niloya Soğan Hikayesi - Niloya’nın annesi ve babaannesi soğan doğramaktadır. Bu sebeple gözlerinden yaş gelmektedir. Niloya bunu görünce onların mutsuz olduğunu düşünür ve büyüklerini eğlendirmek için bir dolu oyun yapar.

Hiç yorum yok: