Can Dişlerimizi Fırçalayalım Hikayesi

Can Dişlerimizi Fırçalayalım Hikayesi

Reklam

Can ve Murat dişlerini fırçalamakla meşgulken aynaya bakarak dişlerimiz tertemiz oldu diye konuşurlar. Can hadi annemize soralım bakalım kimin dişleri daha beyaz olmuş, der. Annesi aferin çocuklar ikinizin ki de tertemiz olmuş, der. Mert canın yanına gelir ve birlikte oyun oynamak için Can'ın odasına geçerler.
Can Dişlerimizi Fırçalayalım Hikayesi
Can - Dişlerimizi Fırçalayalım
Fırçam nerde buldum nerde
Yıkarım fırçayı fırçalarım dişimi
Yatağa giderim bitirip işimi
Yıkarım fırçayı fırçalarım dişimi
Yattım kalktım dişime baktım
Yine fırçalarım dişlerimi banyoda
Tertemiz dişlerim parlıyor aynada 
Can dişlerime baksana Mert nasıl görünüyor? söylesene ben de seninkine bakayım Mert göstermek istememiş. Can bunun ardından Mert’in dişlerini kediler yemiş diye bağırır. Sen hiç dişlerini fırçalamıyor musun? Mert hayır fırçalamıyorum, der. Mert bu akşam Can'da kalacağı için tekrar oyuna başlarlar. Akşam olmuş Murat, Can ile birlikte dişlerini fırçalarlar. Mert ise şeker yediği için dişi çürümüş yanağı şişmiş çok canı yanıyordur. Can koşar ve teyzesine haber verir teyzesi Mert’i hemen dişçiye götürür. Dişçi muayene ettikten sonra bu dişlerin çekilmesi gerektiğini Mert’e anlatır, bundan sonra Mert dişlerini düzenli bir şekilde fırçalayacaktır.

Can’ın dişleri çok temiz ve sağlıklıdır, dişleri çürük olsaydı muhakkak Mert gibi şişer ve ağrırdı. Sonra ne mi oldu? Onu da sonra anlatırım daha bu defter de çok boş sayfa var.

Abimle ben her zaman dişlerimizi fırçalar, öyle uyuruz. Dişlerimizi fırçalamazsak çürüyorlarmış. O gün Mert bize gelmişti. Dişlerini fırçalamadığı için dişi ağrıdı. Doktora gittik. Doktor Mert'e mutlaka dişlerini fırçalaması gerektiğini söyledi.

Hiç yorum yok: