Niloya Denizden Ne Çıkacak Hikayesi

Niloya Denizden Ne Çıkacak Hikayesi

Reklam

Niloya ve Murat babalarıyla birlikte denize açılıp balık tutarlar. Oltalarını atıp beklerken Murat babasına daha önce balığa çıktığında neler tutmuştun diye sorar. Babası bir keresinde kılıç balığı tuttum, fakat haline üzülüp geri bıraktım der. Kılıç balığı iki kardeşin çok ilgisini çeker. Niloya bir anda kılıç balığı taklidi yapmaya başlar. Hep birlikte gülüp eğlenirken Niloya’ nın oltasına bir şey takılır. Babası oltayı alıp çekmeye başlar. Fakat takılan şey o kadar büyüktür ki bir türlü çekip çıkaramazlar. Niloya acaba takılan şey kılıç balığı mı diye düşünüp bir şarkı söyler.

Oltayı attım denize
Hepsi takıldı peşine
Hamsi tutacağım derken
Kılıçlı balık yiyemem ben
Hamsiyi çok severiz
Her türlüsünü yeriz
Balina mı tuttuk yoksa biz
Hepsini yiyemeyiz
Yunuslar ahtapotlar
Hepsinin evi deniz
Türlü türlü balıklar
Biz hamsiyi severiz

Çocuklar babalarına destek verip hep birlikte oltaya asılırlar. Büyük uğraşlar sonunda nihayet oltayı çekmeyi başarırlar. Çıkan şey karşısında hepsi şaşkına döner. Çünkü bir ayakkabı teki çıkmıştır. Küçük Niloya hiç ayakkabı balığı görmemiştim der. Babası gülerek o balık değil der. Birisi denize ayakkabısını düşürmüş olmalı der. Bunun üzerine Niloya ayakkabıyı alıp ayakkabısını kaybeden var mı diye bağırır. Hepsi birlikte gülmeye başlarlar.
Niloya Denizden Ne Çıkacak Hikayesi

Niloya Denizden Ne Çıkacak Hikayesi - Niloya, abisi Murat ve babası ile teknede balık tutmaktadırlar. Babası geçmişte tuttuğu büyük balıklardan bahseder. Niloya ve Murat çok etkilenir bu anılardan. Bu sırada Niloya’nın oltası ağırlaşır. Belli ki büyük bir balık vardır. Ama çekmesi o kadar kolay değildir. Niloya, abisi ve babası denizde eğlenceli bir macera yaşarlar.

Hiç yorum yok: