Niloya Kar Hikayesi

Niloya Kar Hikayesi

Reklam

Artık kış gelmiş karlar yağmaya başlamıştır. Yine karlı bir günde Niloya beresini takıp dışarıya çıkar. Nereden geldiğini anlamadığı bir kar topu üzerinde paylar. Niloya etrafı arayıp kar topunu atanın Mete olduğunu bulur. İki arkadaş keyifle kar topu oynamaya başlarlar. Bu sırada küçük bir kedi yavrusunun miyavlamasını duyarlar. Zavallı küçük kedi çardağın altında miyavlamaktadır. Onun acıkmış olduğunu anlayan Niloya ve Mete alıp eve götürürler. Annesi bir kap süt getirip küçük kediye verir. Kedi sütünü içerken Mete ve Niloya kardan adam yapmaya karar verir. Bu sırada Niloya bir şarkı söyler.

Niloya Kar Hikayesi
Niloya Kar Hikayesi

Kar yağdı doldu bahçelere
Üşüdük biraz koştuk evlere
Durma beyaz kar yağ tepelere
Durma beyaz kar yağ derelere
Ne kadar güzel kış mevsimi
Kardan adam  üşümez mi kendisi
Durma beyaz kar yağ tepelere
Durma beyaz kar yay derelere
Durma beyaz kar yağ köylere
Durma beyaz kar yağ şehirlere

Mete ve Niloya kardan adamı tamamlarlar. Niloya kardan adamın kolları da olsa daha iyi olurdu der. Bu sırada küçük kedi iki tane dal parçası getirir. Dallarla kardan adama kol yaparlar. Annesi de kardan adam için atkı ve bere getirir. Kardan adam tamam olunca küçük kedinin annesi çıkagelir. Niloya iki kediye süt verir. Sütünü içen kediler kafalarıyla teşekkür edip giderler. Mete ve Niloya arkalarından el sallar.

Kış gelmiştir. Niloya ve Mete kardan adam yapmaktadır. Yanlarına yavru bir kedi gelir. Oldukça üşümüş görünmektedir. Ona süt verirler. Yardımcı olurlar. Kedi bu yardımlardan çok hoşlanır. Niloya ve Mete’nin kardan adam oyunlarına katılır.

Hiç yorum yok: