Niloya Masal Hikayesi

Niloya Masal Hikayesi

Reklam

Niloya Masal Hikayesi

Niloya abisinin hediye ettiği resimli masal kitabını incelemektedir. Kitapta küçük insanları fark eder. Ağaçta yaşamaktadırlar. Acaba gerçek hayatta da ağaçların içinde yaşayan küçük insanlar var mıdır? Niloya sorularının cevabını bulmak için masaldaki ağacı aramaya başlar.

Niloya bahçede sek sek oynarken Murat'ın sesi ile irkilir. Murat'ın elinde resimli bir masal kitabı vardır. Bu benim eski masal kitabım senin için sakladım der. Niloya abisinin hediyesine çok sevinir. Teşekkür edip okumak için Tospik'i de alıp ağacın altına oturur. Tabi okumayı bilmediği için resimlerine bakıp hikayeyi anlamaya çalışır. Kitabın içinde bir ağaç ev ve küçük insanlar vardır. Hayal gücü geniş olan Niloya acaba bizim ağaçta da küçük insanlar yaşıyor mu diye bakmaya gider. Bütün ağaçları dolaşıp üzerinde kapı arar. Üzerinde bir kovuk bulunan ağaca gidip küçük insanlar orada mısınız diye seslenir. Ona şaka yapmak isteyen Murat saklandığı yerden evet buradayız der. Eğer bize bir şarkı söylersen ortaya çıkarız der. Bunun üzerine Niloya bir şarkı söyler.

Yaprakları var dalları var
Gövdesi var hem de gölgesi var
İçinde böcekler karıncalar kuşlar
Yuva olur onlara mutlu yaşarlar
Mis kokulu meyveleri var
Hepsinin başka başka rengi tadı var
Gölgesinde dinlenirken insanlar
Şarkılar söyler cıvıl cıvıl kuşlar
İçinde böcekler karıncalar kuşlar
Yuva olur onlara mutlu yaşarlar

Niloya şarkımı söyledim gel tanışalım artık der. Ağacın arkasındaki ses geliyorum der ve Murat çıkagelir. Kardeşinin şaşırdığını görünce o ses bendim, küçük insanlar sadece masallarda olur der. Bu sırada Niloya ağacın kovuğunda bir şeyler görür. İki kardeş dikkatle bakarken içinden bir sincap çıkar.

Hiç yorum yok: