Niloya Misafir Mete Hikayesi

Niloya Misafir Mete Hikayesi

Reklam

Mete'nin annesi Fatoş teyze Niloyalara misafirliğe gelmiştir. Kapıdaki uzun vedalaşmadan sonra Fatoş teyze evine gider. Annesi Niloya'ya yardımlarından dolayı kırmızı bir kurdele verir. Bu sırada Mete gelir. Niloya arkadaşına az önce annen bizdeydi sen neden gelmedin diye sorar. Mete ben her zaman sizdeyim deyince Niloya yarın bize misafir olarak gel, gelirken kardeşin Elif'i de getir der. Mete tamam deyip giderken Niloya arkasından seslenip gelirken bir de kırmızı kurdele getir der. Bu sırada bir şarkı söyler.

Sildik süpürdük her yeri tertemiz
Mis gibi koktu evimiz
Çeşit çeşit yemekler yaptık
Çünkü geldi misafirlerimiz
Sohbet ettiler durmadan
Güldüler eğlendiler
Öyle çok pasta yedim ki
Keşke her gün gelseler

Ertesi gün Mete ve Elif misafirliğe gelirler. Murat ve Niloya onları ağırlayıp nasılsınız iyi misiniz diye sorarlar. Oturmaktan sıkılan çocuklar "Nasılsın iyi misin daha daha nasılsın" diye şarkı söyleyip oynarlar. Bu sırada onlara kek ve süt getiren annesi gördüklerine şaşırır. Çocuklar kekleri afiyetle yiyip sohbete başlarlar. Sohbet sırasında bir anda yastık fırlatmaca oynamaya başlarlar. Çocuklar oyun oynarken annesi bu kez de meyve suyu ve pasta getirir. Pastalarını yedikten sonra gitme zamanı gelmiştir. Kapının önünde uzun uzun vedalaşırlar. Mete giderken Niloya arkasından hediyeni vermeyi unuttun diye seslenir. Mete cebindeki kurdeleyi arkadaşına verir. Niloya kurdeleyi annesine verip bugün misafirlerimin yanında bana çok yardımcı olduğun için bu kurdele senin der. Annesi çocuklarına sevgiyle sarılır.
Niloya Misafir Mete Hikayesi

Niloya’nın evine misafirliğe gelen Fatoş Teyze gidince, annesi Niloya’ya küçük bir hediye verir. Çünkü bugün çok uslu durmuştur. Niloya da evine arkadaşlarını çağırmayı ister. Mete, Elif ve Mine misafirliğe gelir. Birlikte güzel ve eğlenceli bir gün geçirirler. Tıpkı büyükler gibi…

Hiç yorum yok: