Rafadan Tayfa 53. Bölüm Hikayesi (Zaman Tüneli)

Rafadan Tayfa 53. Bölüm Hikayesi (Zaman Tüneli)

Reklam

Rafadan Tayfa Zaman Tüneli Hikayesi

Hayri, Mert ve Akın Kamil’e sürpriz bir doğum günü kutlaması hazırlamaktadır. Bu sefer ki sürpriz biraz farklıdır. Mahallenin ortasına çarşaflardan bir zaman tüneli yaparlar. Akın uzaktan Kamil’in geldiğini haber verince herkes yerini alır.


Akın Kamil’in yolunu kesip bu bölgede gizli bir araştırma olduğunu, araştırma yöneticisinin de Hayri olduğunu söyler. Hayri zamanda yolculuk başvurusu için Kamil’e bir takım sorular sorar. Daha sonra zamanda yolculuğa hazırsın deyip üzeri çarşafla örtülü olan, el arabasından yapılmış zaman makinesini gösterir. Neler olduğuna bir anlam veremeyen Kamil şaşkınlığını saklayamaz. Hayri Kamil’i zaman makinesine oturtup başına karton kutudan yapılmış başlığı takar. Diğer başlığı da kendi başına takınca zamanda yolculuğa hazırdırlar.

Çarşaflardan yaptıkları koridorlarda (zaman tüneli) gezintiye çıkarlar. İlk önce milyonlarca yıl öncesine ilk insanların yaşadığı döneme giderler. İlk insanlar ( Akın ve Hale ) tarımı keşfedip buğday öğütmektedirler. Hayri şu anda önemli bir ana tanıklık ediyoruz der. Bu sırada maketten yapılmış bir Mahmut onlara saldırır. Onlarda ilkel okları ile ona karşı koyarlar. Hayri ve Kamil zamanda yaptıkları yolculuğa devam ederler. Koridorlardan geçip farklı zaman dilimindeki olaylara tanıklık ederler. Hayri zaman tünelinde Kamil’i gezdirirken bir şarkı söyler.

Hayri'nin Zaman Tüneli Şarkısı
Tarihteki hiç bir olay bulmadı kolay kolay,
Yazı rakam hepsi kitap bunlarsız eksik hayat,
Kağıt pusula ve para derken yelken aç suya,
Merak ettik ve keşfettik bilim doğdu sonunda,
Hazer’ le çözdük cebiri sıfıra bir rakam dedik,
Musiki ve geometri Farabi ile bilendik,
Yolculuk epey uzun haydi koltuğa tutun,
Zamanda yolculuk budur aç gözünü biraz düşün,
Tıp gelişti sonunda öncüsü İbni Sina,
Fizik optikle değişti Galileo göğe bakınca,
Piri Reis denizlerde dünya harita üstünde,
Mimar Sinan büyük usta eserleri her yerde,
Tarih bitmez anlatmakla merakla bak kitaplara,
Daha nice gelişmişler senin keşfini bekler,
Ezberlerden sakın olma tek çıkar yol araştırma,
Zaten yakışan budur her zaman yolcusuna,
Rafadan Tayfa Gazetesi

Zaman yolculuğunun sonunda bütün arkadaşları onu karşılar. Hayri son bir yolları kaldığını söyleyip bir hafta öncesine giderler. Kamil doğum gününde memlekette olduğu için doğum gününü kutlayamamışlardır. Akın’ın fikriyle zaman tüneli yapıp Kamil’in doğum gününü kutlarlar.

2 yorum: