Maşa İle Koca Ayı Buz Üstünde Tatil (Buz Pateni)

Maşa İle Koca Ayı Buz Üstünde Tatil (Buz Pateni)

Reklam

Maşa İle Koca Ayı Buz Üstünde Tatil

Maşa İle Koca Ayı Buz Üstünde Tatil (Buz Pateni)

Karın yağmasıyla ormandaki gölet buz tutmuş adeta bir kayak pistine dönmüştür. Ormandaki hayvanlar üzerinde kayak yapıp eğlenirler Kayak takımlarını alan Maşa da buz tutmuş göle gelir. Kaymak ister fakat bu konuda yeteneksiz olduğu için bir türlü beceremez. Orada keyifle kayan Dişi Ayı'dan kendisine kaymayı öğretmesini ister fakat Dişi Ayı onu duymaz bile. Maşa'nın aklına Koca Ayı gelir. O bana kaymayı öğretebilir der.

Bu sırada Koca Ayı evinde kış uykusuna yatmıştır. Maşa ayağında buz patenleri ile eve gelir. Ne kadar uğraşsa da Koca Ayı'yı uyandıramaz. Aklına bir fikir gelir ve hemen Koca Ayı'nın kilerine gider. Oradan bulduğu tekerlekli patenleri uyuyan ayıya giydirir. Arkasından ittirip onu yataktan kaldırır. Kaldırmasıyla birlikte Koca Ayı patenler sayesinde merdivenlerden kayıp aşağı düşer. Yine de uyanmaz. Bu sefer Maşa Koca Ayı'yı bir kızağa oturtup çekerek donmuş göle götürür. Yolda giderken her yer karlı olduğu için kızak kayar ve ikisi birlikte kayarak soluğu gölde alırlar. Çarpmanın etkisiyle Koca Ayı uykudan uyanır. Karşısında Dişi Ayı'yı görüp mutlu olur. Fakat Dişi Ayı Koca Ayı'nın ayağındaki tekerli patenleri görünce alay edip güler. Buna sinirlenen Koca Ayı arkasını dönüp gider. Dişi Ayı da diğer tarafa gider. Ortada kalan Maşa kimse bana kaymayı öğretmeyecek mi diye seslenir ayılar oralı olmayınca Maşa düşmüş numarası yapar.

Maşa'nın düştüğünü gören ayılar korkup aceleyle yanına gelirler. Numara yapan Maşa ayağa kalkıp hadi bana kaymayı öğretin der. İki ayı tekrar barışıp Maşa'ya kaymayı öğretmeye başlarlar. Maşa düşe kalka kaymayı öğrenir. Diğer hayvanlar da onlara katılıp bir güzel eğlenirler. Akşam olşunca etrafı süsleyip, kostümlerini giyip buz pateni yaparlar. Harika bir gece geçirirler.

Hiç yorum yok: