Maşa İle Koca Ayı Evde Yenilik

Maşa İle Koca Ayı Evde Yenilik

Reklam

Maşa İle Koca Ayı Evde Yenilik

Maşa İle Koca Ayı Evde Yenilik

Koca Ayı sabah posta kutusunda bir paket bulur. Bu paket eski dostu Kaplan'dan (Bıyıklı ve Çizgili) gelmiştir. Kaplan Koca Ayı'ya birlikte çektirdikleri bir fotoğrafı göndermiştir. Koca Ayı dostundan gelen hediyeye çok mutlu olur. Onu hemen duvarına asmak ister. Duvarda resim için uygun bir yer ararken Maşa gelir. Maşa her zamanki gibi Koca Ayı'nın işine karışır. Koca Ayı kilerden çekiç ve çivi getirir. Peşinden giden Maşa kilerden bir baret bulup içeriye getirir. Koca Ayı çiviyi çakarken Maşa eline ayağına dolanıp durur. Koca Ayı oyalansın diye ona televizyonu açar. Maşa televizyona dalınca ayı işine devam eder. Çiviyi çakarken bir anda o da televizyona dalar ve çiviyi fazla çakar. farkettiği anda çiviyi tekrar çıkarmaya çalışır. Çiviyi bütün gücüyle çekerken bir anda eli kayar ve televizyonun üzerine düşer.

Televizyon gürültüyle patlar ve evin her yeri simsiyah is olur. Bütün eşyalar zarar görür. Maşa evi yeniden dekore edeceğiz diye sevinip durur. Baretini başına takar. Koca Ayı ile birlikte sağlam kalan eşyaları dışarıya taşırlar. İşe evi boyamakla başlarlar. Koca Ayı tavanları boyarken Maşa'da yapmak ister. Bunun üzerine Koca Ayı onu omzuna oturtur, eline de ruloyu verir. Maşa tavanı boyarken yanlışlıkla boyayı Koca Ayı'nın yüzüne döker. Koca Ayı önünü göremez ve yere düşer. Düşerken diğer boyalara çarpar ve bütün boyalar birbirine karışıp etrafa sıçrar. Sıçrayan boyalar sayesinde tavan adeta gök yüzüne benzemiştir.  Bu Koca Ayı ve Maşa'nın hoşuna gider. daha sonra Koca Ayı yerleri temizlemek için elektrik süpürgesini getirir. Yerleri süpürürken Maşa ona yalvarır ben de yapayım diye. Ama Koca Ayı  izin vermez. Maşa bu durur mu? Kaşla göz arasında makineyi alıp çalıştırır. Fakat gücü makineye yetmez. Sağa sola savrulup durur. Koca Ayı süpürgenin fişini çekerek onu durdurur. Tam Maşa'ya kızacakken bir de bakar ki her yer tertemiz olmuştur. Yine de makineyi izinsiz kullandığı için ona küçük bir ceza verir. Sıra duvarları duvar kağıdı ile kaplamaya gelmiştir.
Koca Ayı duvar kağıdına tutkalı sürer fakat kağıt eline ve yüzüne yapışmıştır. Üzerine yapışan kağıttan kurtulmaya çalışırken Maşa tavşana ormandaki hayvanları çağır der. Koca Ayı banyoya gidip duş alır. Böylece üzerine yapışan kağıt çıkmıştır. O duştayken Maşa ve hayvanlar evi baştan aşağı duvar kağıdıyla kaplarlar. Koca Ayı duştan çıkıp evin yeni halini görünce çok sevinir. Hemen diğer eşyaları da yerleştirip evi eskisinden daha güzel bir hale getirirler.

Koca Ayı televizyonu tamir eder. Hepsi birlikte televizyonun karşısına geçerler. Koca Ayı kumandadan televizyonu açar açmaz büyük bir gürültüyle yeniden patlar. Ev yeniden berbat bir hale gelmiştir. Maşa sevinçle yaşasın evi yeniden yapacağız diye bağırır.

Hiç yorum yok: