Maşa İle Koca Ayı Felaketin Tarifi

Maşa İle Koca Ayı Felaketin Tarifi

Reklam

Maşa İle Koca Ayı Felaketin Tarifi

Maşa İle Koca Ayı Felaketin Tarifi

Koca Ayı el kitabından yardım alarak dama oynamayı öğrenmeye karar verir. Her hamlede kitaba bakarak kendi kendine oyununu oynar. Tam son hamleyi yapacakken birden karşısında Maşa'yı görür. Yaramaz Maşa dama taşını alıp yerde sek sek oynamaya başlar. Bu durum Koca Ayı'yı kızdırsa da sakinliğini korur. Maşa'dan dama taşını alıp ona büyük bir taş verir ve kendi oyununa döner. Tam konsantre olduğu sırada Maşa'nın attığı büyük taş dama masasını dağıtır. Maşa elindeki hokey sopasıyla hokey oynamak ister.

Koca Ayı kendisini rahat bırakması için Maşa'yı dışarıya çıkarır. Karşısına oynaması için tavşanı koyar. Sen burada  tavşanla hokeyini oynayabilirsin der. Maşa ve tavşan bahçede hokey oynarken Koca Ayı kendi dama oyununa döner. Tam hamlesini yapacağı sırada Maşa tekrar karşısına çıkar. Bu sefer biz acıktık der. Yapacak başka çaresi kalmayan Koca Ayı evi iki yaramaza bırakıp damasını da alarak ormana gider. Maşa etrafa bir göz attıktan sonra yemek yapmaya karar verir. Tencereyi ocağa koyup altını yakar. Raflarda ne varsa rast gele tencereye doldurur.  Kaynayınca kendisine bir tabak alıp masada yaptığı yemeği afiyetle yemeye başlar. Bu sırada ocağı kapatmayı unuttuğu için yemek hızla taşmaya başlar. Taşan yemekleri yere dökülmeden tencerelere doldurmaya başlar. Rafta ne kadar tencere, tabak, kova ve bardak varsa hepsini yemekle doldurur.

Fakat yemek hala çoğalıp taşmaktadır. Tencerelerdeki yemekleri ormandaki hayvanlara yedirip boşalan tencereleri yeniden doldurur. Tencere hala taşmaya devam etmektedir. Maşa kapağını kapatıp üzerine ağırlık koyar. Artık yemek çığrından çıkmıştır. Maşa çaresiz korkudan bahçeye çıkar. Bu sırada Koca Ayı ormanda huzurlu bir şekilde oyununu oynayıp eve dönmektedir. Tam içeriye girdiği sırada tencere patlar ve her yer yemek bulaşığı olur. Koca Ayı ceza olarak her yeri Maşa'ya temizletir. Temizliği bitiren Maşa'nın yeniden karnı acıkır. Koca Ayı ona aynı yemekten verir. Maşa yine mi bu yemek başka yemek yok mu deyince Koca Ayı bütün dolapları açıp ona gösterir. Dolaplar ağzına kadar Maşa'nın yaptığı yemekle doludur.

Hiç yorum yok: