Maşa İle Koca Ayı İlkbahara Kadar Uyandırma

Maşa İle Koca Ayı İlkbahara Kadar Uyandırma

Reklam

Маша та Ведмідь: Перший раз у перший клас!

Maşa İle Koca Ayı İlkbahara Kadar Uyandırma

Sonbahar gelmiş kuşlar göç etmeye başlamıştır. Yapraklar sararıp yerlere dökülmüş, bazı hayvanlarda kış uykusu için hazırlık yapmaya başlamıştır. Koca Ayı'da bunlardan biridir. Evinde her türlü hazırlıklarını tamamlar. Maşa'nın gelip kendisini rahatsız etmesine karşı kapıyı tahtalarla kapatır. Bütün hazırlıklarını tamamladıktan sonra kış uykusuna yatar. Tam bu sırada yaramaz Maşa bir şekilde içeriye girmeyi başarır. Koca Ayı'yı uyandırmaya çalışır. Kalk benimle oyun oyna diye üzerinde zıplar. Uyumakta kararlı olan Koca Ayı uyuyor numarası yapar.

Maşa Koca Ayı'yı uyandıramayacağını anlayınca üzgün bir şekilde aşağıya iner. Evin bu sessiz ve boş hali onu bir hayli üzmüştür. Çünkü Koca Ayı kış uykusu uzun süreceği için eşyaları kaldırıp, yiyecekleri dolaplara ve sandıklara kaldırmıştır. Maşa etrafı bir kolaçan ettikten sonra kilere girer. Oradaki arı kovanlarının üzerine bir çubukla vurur. Kış uykusuna yatan arılar sinirlenip Maşa'yı kovalamaya başlar. Maşa doğru Koca Ayı'nın odasına kaçar. Battaniyenin altına saklanır. Arılar da peşinden battaniyenin altına girince Koca Ayı'yı sokmaya başlarlar. Koca Ayı can havliyle evin içinde koşup durur. En sonunda bodrum kata açılan kapıdan aşağıya düşer. Sinirle Maşa'ya bakar ve yeniden yatağına döner. tam uykuya dalacağı sırada Maşa'nın karnı guruldar. Koca Ayı'nın yüreği onu aç bırakmayı kaldırmaz. Yataktan çıkıp mutfağa gider. Uykulu bir şekilde Maşa'ya yemek hazırlamaya başlar.

Maşa uslu durur mu? Koca Ayı'nın elinin altında sürekli yaramazlık yapar. Her türlü zorluğa rağmen Koca Ayı yemeği yapar. masayı hazırlayıp Maşa'yı oturtur. Tam arkasını dönüp yemeği masaya getirirken bir de ne görsün? Maşa uyuyakalmıştır. Koca Ayı onu usulca alıp kendi yatağına yatırır. Bir tencere yemeği de alıp tepede uluyan kurdunb yanına gider. Kurtla birlikte hem yemek yiyip hem de aya kalşı ulurlar.

Hiç yorum yok: