Maşa İle Koca Ayı Kayak

Maşa İle Koca Ayı Kayak

Reklam

Maşa İle Koca Ayı Kayak

Maşa İle Koca Ayı Kayak

Maşa Koca Ayı'yı evinin bahçesinde baygın bir şekilde bulup onu evine taşır. Arkadaşının bu haline çok üzülür. Onu iyileştirmek için tavşanla birlikte işe koyulurlar. Kokusu çok kötü olan bir şurubu Koca Ayı'ya koklatırlar. Koca Ayı kokunun etkisiyle güçlü bir şekilde hapşırıp kendine gelir. Maşa'ya kendisinin nasıl bayıldığını sorar. Maşa anlatmaya başlar. ''Sabah kar yağdığı için çok mutlu bir şekilde dışarıya çıktım. Kafama kar düşmesin diye kaskımı taktım fakat kar o kadar çoktu ki içine gömüldüm. Bunun üzerine ayağıma palet giyip senin evine doğru geldim. Sen bahçede kar motoruna biniyordun. Bir anda hızını alamayıp ağaca çarptın. Ağaçta üzerine devrildi ve bayıldın. Biz de tavşanla seni içeriye taşıdık '' der.

Koca Ayı biraz düşünür ve işin aslının öyle olmadığını hatırlar ve anlatmaya başlar. ''Ben gece sabaha kadar kar motorunu tamir ettim. Sabah olunca ona binip bahçedeki karları temizlemeye başladım. Sonra motoru çalışır vaziyette bırakıp içeriye bir şey almaya gittim. Bu sırada sen geldin ve motora bindin. Motoru bir türlü durduramadın. Ormanda motorla dolaşıp dikkat et diye bağırdın durdun. Ben bu sırada ormanda yardıma ihtiyacı olan hayvanlara yardım ettim. En sonunda duramıyorsun diye sana yardım etmeye karar verdim. Kar motoruyla evin bahçesine girip ağaca çarptın. Ağaç da benim üzerime devrildi'' der.

Maşa koca Ayı'nın anlattıklarından bir hayli suçlanır. Bunun üzerine tavşan o sırada orada olduğunu Koca Ayı bayılınca Maşa'nın ne kadar üzüldüğünü söyler. Böylece Koca Ayı Maşa ve tavşanı duvarın önüne dikip biraz cezalandırır. Daha sonra da affeder.


Maşa İle Koca Ayı Kayak
Maşa İle Koca Ayı Kayak

Hiç yorum yok: