Maşa İle Koca Ayı Çamaşır Günü

Maşa İle Koca Ayı Çamaşır Günü

Reklam

Maşa İle Koca Ayı Çamaşır Günü

Maşa İle Koca Ayı Çamaşır Günü

Sabah erkenden Maşa oyun oynamak için bahçeye çıkar. Onu gören bütün hayvanlar kaçıp saklanırlar. Maşa'nın geldiğini fark etmeyen domuzcuk dışında. Maşa domuzcuğun yanına gidip hadi bebekçilik oynayalım der. Domuzcuğu bebek gibi giydirir. Ona süt almak için bebek arabasına bindirip Koca Ayı'nın evine doğru yola çıkar.

Bu sırada Koca Ayı'nın evinde çamaşır günüdür. Bütün kıyafetlerini yıkayıp bahçeye asmıştır. Maşa bebek arabası ile yokuştan hızla gelip çamurlu suyun içine düşer. Üstü başı çok kirlenir. Koca Ayı onu hemen banyoya sokup yıkar. Daha sonra kirli kıyafetlerini yıkayıp asar. Onlar kuruyana kadar Maşa'ya yeni bir elbise dikip giydirir. Maşa yeni kıyafetlerini çok sevmiştir. Aklına bebeğini doyurmak gelir. Hemen süt almak için dolabı açar. Süt şişesini alayım derken bütün süt kafasından aşağıya dökülür. Koca Ayı yeniden kirlenen Maşa'yı tekrar yıkar. Kıyafetlerini yıklayıp ona yeni bir elbise dikip giydirir. Maşa tekrar dolabı açıp bebeği için yiyecek bir şeyler arar. Koca Ayı ona bir tencere çorba verir. Maşa bu durur mu koca tencereyi yere döküp yine üstünü başını kirletir. Koca Ayı yine yıkar ve yeni elbise diker. Bütün gün Maşa olmadık yaramazlıkları yapar. Her seferinde Koca Ayı ona yeni bir elbise diker. Bu sırada Maşa bir şarkı söyler.

Maşa İle Koca Ayı Çamaşır Günü
Bir kedi yemek yiyince bir düşün neler yapar,
Kendini temizlemek için tüğlerini yalar,
Annem bizim hayvanlara öğretir temizliği,
Burunlarını yıkarlarsa sağlıklı kalırlar,
Dişini fırçala elini yıka,
Güneş gibi ışıldasın sağlıkla,

Sen çok hasta olursun ve bu seni çok üzer,
Temiz tutmamanın sonucudur bu,
Tüm çocuklar öğrenmeli nasıl temiz olunur,
Böylece hem kendisi hem çevresi güzel olur,
Dişini fırçala elini yıka,
Güneş gibi ışıldasın sağlıkla,
Maşa İle Koca Ayı Çamaşır Günü

Yaramazlığı sayesinde Maşa'nın bir sürü kıyafeti olmuştur. Onunla baş edemeyeceğini anlayan Koca Ayı Maşa'ya bebek kıyafetleri giydirip bebek arabasına koyar. Domuzcuğa onu eve götürmesini söyler. Domuzcuk onu götürürken Maşa peki kıyafetlerim ne olacak diye seslenir.

Hiç yorum yok: