İstanbul Muhafızları 9. Bölüm Yıldız Sarayı

İstanbul Muhafızları 9. Bölüm Yıldız Sarayı

Reklam

İstanbul Muhafızları

İstanbul Muhafızları 9. Bölüm: Yıldız Sarayı

Sıcak bir yaz gününde Ali ve Mehmet çınarın gölgesinde serinlemeye çalışırken bir anda kafalarına bir kar topu çarpar. Bu sıcakta kar topunun nereden geldiğini merak edip etraflarına bakınınca Elif ve Zeynep'i görürler. Elif ve Zeynep bir kar makinesi getirmişlerdir. Tam kar topu oynayacakları sırada çınar onları yeni bir görev için yanına çağırır. Çınarın yanına giden çocuklar yeni görevlerini sorarlar.

Bu sırada Azmi hasta olmuş yatak döşek yatmaktadır. Gürgen bir taraftan onunla ilgilenirken diğer taraftan yeni saldırısının planını yapmaktadır. Azmi nereye saldıracağız diye sorunca Gürgen Yıldız Sarayı diye cevap verip sebebini anlatır. Bir gün tarih dersinde öğretmeni Gürgen'e Abdulhamit Han devleti hangi saraydan yönetmiştir diye sorunca Gürgen Galatasaray diye cevap verir. Bunun üzerine bütün sınıf kendine gülmeye başlar. Öğretmen de kendisine kızınca Yıldız sarayına zarar vermeyi kafasına koyar. Zaman kaybetmeden yeni bir icat üzerinde çalışmaya başlar. İşi bittiğinde icadı olan makineyi Azmi'ye gösterir. Artık Saray'a saldırmak için hazırdır.

İstanbul Muhafızları çınardan Gürgen'in Yıldız Sarayı'na saldıracağı bilgisini alıp yola çıkarlar. Yıdız Sarayı'na gelen çocuklar zamanında Abdülhamit Han'ın kullandığı saltanat kapısından girip ikişerli gruplara ayrılarak Gürgen'i aramaya başlarlar. Onları hiçbir yerde bulamayınca henüz gelmediğine karar verip dinlenmeye karar verirler. Bu sırada Zeynep tabletinden Yıldız Sarayı hakkında bazı bilgiler edinip arkadaşlarına okur.'' Yıldız Sarayı 500.000 metrekare alana inşaa edilmiştir. Sarayda çok sayıda atölye, imarethane bulunmaktadır. Bunun yanı sıra içerisinde kütüphane, bahçe, köşk ve porselen fabrikası bulunmaktadır. Zamanında bir grup isyancı saraya saldırıp yakmak istemişlerdir.''Bu bilgi sayesinde Mehmet Gürgen'in de sarayı yakmak isteyeceğini düşünür. Hemen bir plan yapıp işe koyulurlar.

Bu sırada Azmi ve Gürgen yeni icatları ile sarayın içindeki köşkü yakmak üzere köşkün önüne gelirler. Gürgen makineyi ateşleyip köşkü yakmak üzereyken İstanbul Muhafızları yanlarında getirdikleri kar makinesi ile onları durdururlar. Gürgen ve Azmi'yi makine sayesinde birer buzdan adama çevirirler. Böylece Yıldız Sarayını onların elinden kurtarırlar. Görevi başarıyla tamamlayıp çınarın yanına dönerler. Yarım kalan kar topuna devam ederler. Azmi ve Gürgen buzun içinde hasta olup hapşırmaya başlarlar.

Hiç yorum yok: