Gül ve Ece 3. Bölüm Hikayesi

Gül ve Ece 3. Bölüm Hikayesi

Reklam

Gül ve Ece 3. Bölüm Hikayesi

Gül ve Ece 3. Bölüm - Gül ve Ece

Akşam olmuş herkes kendi köşesine çekilmiş gazete karıştıran, kitap okuyan, bir köşede uyuklayan evin ninesi ve metin ise evin erkek çocuğu elin de top ile salona girer. Büyüklerinin yanaklarından öper ve Ece'nin ise kafasını okşar. Ece, anne abime bir şey söyleyin... Oğlum yapmasana kardeşine, anne ama Ece'nin kafası aynı elimdeki top gibi değimli baksana anne Metin'e oğlum hoşlanmıyor ise yapmasana lütfen der. Ninesi de uyukladığı için lafı yanlış anlar ve ne hoşafı bu saatte hoşaf içerseniz sabaha kadar tuvaletten çıkamazsınız. Metin top oynayarak salondan dışarıya doğru çıkmakta çıkarken de herkese iyi geceler dilemektedir. Annesi, Ece'ye kızım artık uyumak için odana gitmelisin yarın okul var sabah kalkamıyorsun.

Babası ise hanım sen ne diyorsun? Eceyi ders çalışırken bir daha nasıl göreceğiz bırak çalışsın. Ece de tamam anne der, odasına geçer ve asık suratı ile Gül’e sataşır. Bana bir daha sen ne yapacağımı söyleme sanki benim ablam mısın? benden sadece beş dakika büyüksün bilemedin on dakika benim bilmem gereken ne imiş söyle de ben de bileyim. Her zaman cici, sevimli, sorumlu çocuk olacaksın ya annem ile babamın gözüne gireceksin ya of neyse çantamı hazırlayacaktım alır ve hızlıca çantasını masanın üzerine bırakır. Gül annem seni görmesin sen gördün ya annemin görmesine gerek yok sen yetiştirirsin neyse çantanı düzgünce yerleştir de. Okulda öğretmeni güle akşamdan çantanızı düzgünce hazırlayın unutmayın Gül öğretmeninden özür diler ama gülün defterini aslın da Ece almış onun için azarı ise Gül dinlemiştir. Eceye ayakta durma cezası verir bir müddet sonra vaz geçer ve yerine oturabilirsin der.

Ece küçük olduğu için herkesin onu ezdiğini düşünür öğretmeni güle bir zarf uzatır içinde not vardır ve annesine vermesini ister. Ece ise dalga geçer gibi nineme versem olmaz mı? der. Öğretmeni çok kızar ve Ece sus artık Ece ve gül konuşurlar galiba öğretmenim teknolojiden biraz uzak olmalı öğretmeni cep telefonu kullanmıyordur. Ece ise parası mı? yokmuş diye sorar o ise sağlığını koruyordur. Ne parası Ece ve Gül susun arttık eve geldiklerinde ise annesine zarfı vermez gül de Eceyi uyarır bu konu hakkın da konuşurken annesi odasına girer ve bana vermen gereken bir zarf olmalı mı? Ece diye sorar. Annesi çok kızar bana niye bu notu vermedin? Ece şey diye düşünür başın ağrımasın diye vermedim, şu pişkinliğe bak Allahım bana yardım et, Ece söze karışır Amin der anne Allah hepimize yardım etsin. Gül, Ece'ye hadi geç kalmayalım neyse akşama herkes bana kızacak hem bana bir şey söyle susma diyecekler, konuşursam da sus diyecekler. Neyse günlüğüm akşama sana bir şeyler yazacak vaktim olur ise buluşuruz der.

Gül ve Ece 2. Bölüm Hikayesi

Hiç yorum yok: