Masa ile Koca Ayı Hokus Pokus Hikayesi

Masa ile Koca Ayı Hokus Pokus Hikayesi

Reklam

Masa ile Koca Ayı Hokus Pokus
Masa ile Koca Ayı Hokus Pokus
Dışarıda şiddetli bir şekilde gök gürleyip yağmur yağarken Koca Ayı huzurlu ve sıcak evinde kitap okumaya karar verir. Kitaplığından seçtiği bir korku kitabını alıp okumaya başlar. Kitaptan hem korkup hem de büyük bir keyif alır. Bu sırada kapı çalar. Kapıyı açtığında sırılsıklam ıslanmış Maşa’yı karşısında görür. Yaramaz Maşa şemsiyesini ters tuttuğu için şemsiyeyi kapatınca sular yere dökülür. Koca Ayı kalkıp yerleri bir güzel temizler. Daha sonra kuruması için Maşa’yı şöminenin önüne koyar. Uslu durup kendini rahatsız etmemesi için eline de bir kitap verir. Bu kitap bir sihir kitabıdır. Kitaptan etkilenen Maşa malzeme sandığını açıp işine yarar bir şey var mı diye karıştırır. Kendine bir sihirbaz şapkası, bir pelerin, bir de sihirli sopa bulur.

Artık sihir yapmaya hazırdır. Elindeki sopa ile etraftaki eşyaları büyütüp küçültmeye başlar. Bu sırada okuduğu kitaba dalan Koca Ayı Maşa’nın seslenmesiyle dikkati dağılır. Maşa yanlışlıkla kendi burnunu uzatmıştır. Koca Ayı sihirli sopanın pilini değiştirip küçük kızın burnunu eski haline getirir. Sonra da sopayı kaldırır. Bunun üzerine sihirli eldivenleri kullanan Maşa süpürgeyi hareket ettirir. Süpürge ile Koca Ayının ayağına vurup onu rahatsız eder. Koca Ayı ani bir hareketle Maşa’nın elinden eldivenleri alıp süpürgeyle onu kovalar. Maşa kaçıp bir dolaba saklanır. Dolaptan çıkınca pelerininden bir sürü tavşan çıkarır. Etrafta koşturan bir sürü tavşandan rahatsız olan Koca Ayı hepsini birlikte kapının önüne koymak ister. Dışarıda çok şiddetli yağmur yağdığı için kıyamaz ve vazgeçer. Bütün tavşanları sihirli bir kutuya koyup üçe kadar sayar. Kapısı açıldığında bütün tavşanlar yok olmuştur. Maşa’ da bu numarayı denemek ister. Koca Ayıyı kutuya koyup yok eder. Koca Ayı uzun bir girdaptan geçip kendini kutuplarda bulur.

Maşa’ dan kurtulmanın sevinci ile kitabını çıkarıp orada okumaya başlar. Bir anda Maşa’nın sesi ile yeniden irkilir. Maşa, Koca Ayının peşinden gelmiştir.

3 yorum:

 1. tüketici hakları şikayet, hadisenin gerçek adı, Aldatma hikayeleri, fena sözler, cem belevi, mektup örnekleri, kabotaj kanunu, Etkili iletişim kurabilme teknikleri, Ilyas yalcintas, semih öztürk vikipedi, güzel sözler, standart sapma formülü, agir sözler, masal örnekleri, aldatan kadınlar anlatıyor erkeklerin okuması şart, cem belevi vikipedi, vini uehara vikipedi, günlük örnekleri, erkan celik, kat mülkiyeti kanunu 2015

  YanıtlayınSil
 2. Le petit cousin de Michka, Panda , vient pour une visite . Masha veut immédiatement qu'il devienne son copain et passer tout le temps à jouer ensemble. Un esprit de compétition se réveille chez nos petits héros car ils ne peuvent pas partager. Michka comprend rapidement que si elle est correctement canalisé cette compétitivité peut grandement l'aider autour de la maison et ...
  Masha et Michka raconte les aventures d'une petite fille, Masha, et de son ami, L'Ours Michka, avec délicatesse, sentiments et humour.
  Leur relation est une vision métaphorique de la manière dont les enfants interagissent avec le monde des Grands et comment la figure de l'Adulte les aide dans ce difficile moment. Masha est une adorable, hyperactive petite fille qui n'arrive pas facilement à se poser tant son énergie est grande - tout ce qui entre en contact avec son univers et elle est prétexte à expérience et jeux.
  Elle éprouve une amitié vraie et naturelle avec tous qui l'a fait interagir avec tous comme des amis de toujours.

  YanıtlayınSil
 3. Beyin gelişiminde önemli rol oynayan ve bazı hastalıklarla mücadele için doktorlar tarafından tavsiye edilen bulmacaları sizler için Bulmaca Oyunları kategorimizde bir araya getirdik. Bulmaca Oyunları kategorimizde beyin jimnastiği ve zihin gelişimi için önem arz eden oyunları bulabilir ve oynayabilirsiniz.

  YanıtlayınSil