Niloya Bülbül Şarkısı Hikayesi

Niloya Bülbül Şarkısı Hikayesi

Reklam

Niloya Bülbül Şarkısı
Niloya Bülbül Şarkısı
Niloya annesi, babası ve ağabeyi ile birlikte bahçeye fındık toplamaya giderken ormanın içinde bir kuşun ötme sesini duyarlar. Ağabeyine bak nasıl acıklı ötüyor hadi gidip bir bakalım der. Hep birlikte sesin geldiği yere giderler. Yerde küçük bir bülbülün acı içinde öttüğünü görürler. Babası eline alıp baktığında kanadının kırılmış olduğunu fark keder. Onu eve götürüp iyileşene kadar bakalım der. Bunu duyan Niloya sevinçten bir şarkı söyler.

Yaralı bir bülbül buldum kıyamadım,
Öyle güzel sesi var ki doyamadım,
Yaralı bir bülbül buldum kıyamadım,
Öyle güzel sesi var ki doyamadım,
Çok şükür iyileşti sonunda,
Şarkılar söylüyor bana,
Cik cik cik bülbülün şarkısı bu,

Eve getirip baktıkları bülbül günler sonra iyileşir. Niloya’ nın odasındaki kafeste ötüp şarkılar söyler. Niloya büyük bir keyifle bülbülü şarkısını dinlerken babası gelir. Bülbül artık iyileşti onu doğaya bırakmamız lazım der. Niloya o benim bülbülüm, onu bırakamam biraz daha kalsın diye ısrar edince babası biraz daha kalmasına izin verir. Günler geçtikçe bülbül ötmemeye şarkı söylememeye başlar. Bu duruma üzülen Niloya babasını çağırıp bülbülün hasta olmuş olabileceğini söyler. Babası onun doğayı, ailesini, arkadaşlarını özlemiş olabileceğini o yüzden ötmediğini söyler. Bunun üzerine Niloya kafesin kapağını açıp bülbülü doğaya salar. Bülbül neşeyle bir şarkı söyleyip uçar gider.

1 yorum:

  1. Niloya yaralı bülbülü evine alır ve onu kafese koyar. Bülbül iyileştikçe çok güzel şarkılar söyler. Niloya bülbülü çok sever ve onu bırakmak istemez. Ama bülbül kafeste mutlu olmadığı için zamanla şarkı söylemeyi bırakır. Bakalım Niloya bu durumda ne yapacaktır?

    YanıtlayınSil