Niloya Bu Ne

Niloya Bu Ne

Reklam

Niloya TRT Çocuk
Niloya Bu Ne

Niloya ve Tospik bahçede güneşlenirken nereden geldiği belli olmayan tabağa benzeyen bir cisim Tospik’ in başına düşer. Niloya başta onun ne olduğuna bir anlam veremez. Sonra onun bir pasta kalıbı olduğuna karar verip içine kum doldurarak pasta kalıpları çıkarmak ister. Bu sırada Mete yanına gelip elindekinin ne olduğunu sorar. Niloya bu bir pasta kalıbı deyince Mete eline alıp inceler.  Hayır bu bir gemi dümeni der. İki arkadaş kendilerini gemide hayal edip oyun oynarlar. Daha sonra karşılarına Elif çıkar. Elif o nesnenin gemi dümeni değil uçak dümeni olduğunu söyler. Bu sefer kendilerini uçakta hayal ederler. Karşılarına çıkan Murat onun bir uzay aracı olduğunu söyler. Bunun üzerine Niloya bir şarkı söyler.

Alırım oyuncağımı elime
Nereye istersek götürür bizi
Ay ve yıldızlar gezegenler
Geliyoruz bekleyin bizi
Oyuncağım götür  bizi uzaklara yıldızlara
Hiç gitmediğimiz yerlere
Masallara götür bizi
Elimde en sevdiğim oyuncağım
Nereye istersek götürür bizi
Ay ve yıldızlar gezegenler
Geliyoruz bekleyin bizi

Çocuklar uzay aracı zannettikleri oyuncak ile oynarken az ileride Niloya’ nın babası ve dedesi arabanın başında bir şeyler aramaktadır. Babası Niloya’ nın elindeki şeyi görünce işte jant kapağını buldum der. Çocuklar o nesnenin jant kapağı olduğunu öğrenip yerine takarlar. Daha sonra yerde buldukları uzun bir çubuğu tren yapıp oyun oynamaya devam ederler.

1 yorum:

  1. Niloya Bu Ne? - Niloya yerde yuvarlak bir cisim bulur. Onu kek kalıbı yapıp oynamaya başlar. Ama Mete onun gemi dümeni olduğunu düşünür. Bir başkası ise onun uzay aracı olduğunu düşünür ve buldukları cisim elden ele dolaşır. Günün sonunda cisimle ilgili onları bir sürpriz beklemektedir.

    YanıtlaSil