Niloya Yıldız Hikayesi

Niloya Yıldız Hikayesi

Reklam

Niloya Hikayeleri
Niloya Yıldız

Niloya babası ve dedesi ile denize açılmak için hazırlanırken kıyıda bir deniz yıldızı bulur. Onu gece gök yüzünden düştü zanneder. Gökyüzünü inceleyip onun bulutun arkasında yaşadığını düşünür. Var gücüyle üfleyip bulutları dağıtmaya çalışır. Kendi gücünün yetmediğini düşünüp iskeledeki babasına koşar. Baba şu buluta üfleyip dağıtabilir misin diye sorar. Babası buna kendisinin bile gücünün yetmeyeceğini söyleyince bu sefer dedesinden ister. Dedesi bulutların yalnızca rüzgarla dağılabileceğini söyler. Artık denize açılma zamanı der. Niloya,  Tospik ve yıldızı da alıp tekneye biner. Denizin ortasında yıldızı gökyüzüne atar.  Yıldız tekrar kucağına düşer. Kızını gören babası yanına gelip ne yaptığını sorar. Niloya küçük yıldızın gökyüzünden düştüğünü onu tekrar evine yollamaya çalıştığını söyler. Babası ve dedesi gülümseyip onun bir deniz yıldızı olduğunu söyler. Yeni bir şeyler daha öğrenen Niloya yıldızı ait olduğu yere , denize atar. Arkasından da bir şarkı söyler.

Balina yunus kaplumbağa
 Ne de güzel bir dünya
Hamsiler bir arada yüzer tekne altında
Küçük deniz yıldızı yuvana döndün mü
Dalga sesleriyle şimdi mutlu oldun mu

Babası Niloya ‘ nın yanına gelip deniz yıldızı evine döndüğüne göre artık biz de dönebiliriz der. Niloya deniz altında yaşayan canlılara hoşçakal deyip evine döner.

Niloya Yıldız Hikayesi - Niloya Hikayeleri | Çizgi Film Hikayeleri

1 yorum:

  1. Niloya babasıyla denize açılmak için sahilde beklerken küçük bir yıldız bulur. Onun gökyüzünden düştüğünü düşünür. Tekne gezisi boyunca küçük yıldızı gökyüzüne ulaştırmaya çalışır. Ama aslında o bir deniz yıldızıdır. Bakalım Niloya deniz yıldızını evine ulaştırabilecek mi?

    YanıtlaSil