Niloya Çoban Mete Hikayesi

Niloya Çoban Mete Hikayesi

Reklam

Mete ileride bir gün keçilere, koyunlara bakarım diye çoban olmaya karar verir. Çoban kostümünü giyip ağacın altına oturur. Sanki etrafında sürü varmış gibi hayal eder. Bu sırada Niloya yanına gelip oyun oynayalım mı diye sorar. Mete şimdi olmaz ileride çoban olabilmek için hazırlık yapıyorum der. Niloya Mete kendini gerçek bir çoban gibi hissetsin diye gidip keçisini getirir. Tospik ve kendisi de keçi gibi emekleyip melerler. Mete’ nin etrafında dönüp dururlar. Mete şimdi gerçek bir çoban olmuştur. Keçilerinin karnı acıkınca ahıra ot almaya gider. Bu sırada Niloya bir şarkı söyler.

Kuzu ve keçi tepelerde
Çoban Mete nerelerde
Geziyorlar kırlarda derelerde tepelerde
Dinleniyorlar efil efil ağaçların gölgesinde
Kuzu ve keçi tepelerde
Çoban Mete nerelerde
Mete çoban olmuş peşlerinde

Çoban olmaktan sıkılan Mete oyun oynamak ister. Niloya olmaz sen çobansın sürüye bakmalısın der. Mete çoban olmak ne zormuş diye düşünür. Ben en iyisi büyüyünce çoban olayım , şimdi yakalamaca oynayalım der. Bunun üzerine iki arkadaş yakalamaca oynamaya başlarlar.
Niloya Çoban Mete Hikayesi

Niloya Çoban Mete - Mete çoban olmaya karar vermiştir. Bir ağacın altında kendi kendine çobanlık yapmaktadır. Niloya ile oyun oynamamaktadır. Niloya, Tospik ve keçinin yardımıyla Mete’nin gerçek bir çoban gibi çalışmasını sağlar. Ama bu Mete için o kadar da kolay değildir. Acaba Mete çoban olmaya devam edecek midir?

Hiç yorum yok: