Niloya Karınca Parkı Hikayesi

Niloya Karınca Parkı Hikayesi

Reklam

Niloya kaplumbağa Tospik ile yarış yaparlar. Tospik çok yavaş yürüdüğü için Niloya sıkılıp elma toplayan anne ve babaannesinin yanına gider. Onlara yardım etmek istediğini söyler. Annesi sepeti  alıp elmaları toplayabileceğini söyler. Bu sırada annesi ve babaannesi çok çalışmaktan yorulmuş olacaklar ki yere oturup dinlenirler. Niloya içinden onlara kızar. Elma toplamak carken niye otururlar ki diye düşünür. Elmaları kendi başına toplamaya karar verir. Bu sırada yerde sıra halinde giden karıncaları görür. Karıncalar kış için erzak toplamış yuvalarına doğru gitmektedirler. Niloya onların yorulunca dinlenebilecekleri bir yer yok diye bir karınca parkı yapmaya karar verir ve bir şarkı söyler.

Salıncak kaydırak herkese lazım bir park
Bak orada bir bank
Otur da keyfine bak
Ne de güzel çalıştık
Çalışmaya doyamadık işimize baktık
Ne de güzel başardık
Salıncak kaydırak herkese lazım bir park
Bak orada bir bank
Otur da keyfine bak

Niloya karıncalar için maketlerden bir park yapar. Karıncalar parkı fark etmeden yollarına devam ederler. Niloya hadi bankta biraz dinlenin der. Bu sırada yorgun bir karınca maket bankın üzerine oturur. Daha sonra bankı sırtına yükleyip onu da götürür. Niloya gülerek arkasından bakar. Bu sırada annesi ve babaannesi yeniden elma toplamaya başlarlar. Niloya ‘ yı da yanlarına çağırırlar. Niloya ben karınca değilim biraz yoruldum deyip eve doğru koşar.
Niloya Karınca Parkı Hikayesi

Niloya Karınca Parkı - Niloya elma toplarken, karıncaları fark eder. Hiç durmadan çalışmaktadırlar. Neden dinlenmemektedirler? Niloya karıncaların dinlenmesini ister ve onlara karınca parkı yapar. Bakalım karıncalar bu parkı kullanıp dinlenecek mi?

Hiç yorum yok: